Küfür krizi tekrar gündemde! Caner Erkin-Pereira buluşması

Fenerbahçe, eski teknik direktörü Portekizli Vitor Pereira ile yeniden takımın başına getirdi. Akıllara ise Pereira ile Caner Erkin'in ettiği kavga geldi. Caner, antrenmanda tartıştığı Pereira'nın üzerine yürüyüp, küfür etmişti. Fenerbahçe'nin tekrar başına gelen Pereira ile Caner Erkin'in uyumunun bundan sonra nasıl olacağı merak konusu...

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Temmuz 2021 15:55
Küfür krizi tekrar gündemde! Caner Erkin-Pereira buluşması

Vitor Pereira’nın Fenerbahçe’yi ilk çalıştırdığı dönemde bazı futbolcularla yaşadığı krizler de zaman zaman gündeme gelmişti.
Ligin en önemli maçlarından biri olan Galatasaray derbisinde Caner Erkin ilk 11’de olmadığını görünce büyük tepki göstermişti. Teknik direktör Pereira’ya sert çıkan Caner ardından kendisini sakinleştirmek isteyen yöneticilerle de sıkıntı yaşayınca kadro dışı kalmıştı. Caner ve Pereira o olayın ardından tekrar birarada çalışacak.
Vitor Pereira döneminin en önemli sıkıntılarından biri de Van Persie olmuştu. Israrla ileri uçta Fernandao’yu oynatan Portekizli teknik adam Hollandalı yıldız ile ters düştü. Hatta bir maçta Pereira taktik vermeye çalışırken de Hollandalı teknik adamını tersledi.
O dönemki yönetim de Van Persie’nin oynaması gerektiği yönünde fikrini teknik heyete ileterek Van Persie’nin yanında durmuştu.