'Karagümrük ligden düşürülmeli' diyen gazeteciye tepki

'Karagümrük ligden düşürülmeli' diyen gazeteciye tepki

Spor Toto Süper Lig'de sezon boyunca stadı ve tesisi olmadan mücadele eden Karagümrük, resmi bir açıklama yayınladı. Kulüp, son günlerde yapılan yorumlar üzerine devletin resmi makamlarına çağrıda bulundu.

Yıllar sonra Süper Lig'e yükselen ve ilk sezonunda başarılı bir performans sergileyen Karagümrük, stat ve tesis konusunda serzenişte bulundu. Kulüp tarafından, "Futbol topunu Karagümrük'ten 50 sene sonra tanımış bazı şehirlerin ilgilileri" denilerek tepki gösterilen açıklamada, stat ve tesis konusunda devlete olan güven de yinelendi.

ekran-resmi-2021-05-03-16-22-39.png

'Karagümrük ligden düşürülmeli' dedi, tepki topladı

Konya basınından bazı gazeteciler Karagümrük'ün küme düşürülmesi gerektiğini savunmuştu. 

ekran-resmi-2021-05-03-16-23-26.png

Yeni Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Lokman Koyuncuoğlu, "Konyaspor'un bugün karşılaşacağı Karagümrük şu an ligin en gereksiz takımı. Sahası yok, yerli futbolculara katkısı yok, yayıncı kuruluşa katkısı yok. Bence bu yıl stat şartı sağlamıyor diye Karagümrük de ligden düşürülmeli" demişti. 

Bu açıklamaların ardından futbolseverler  sosyal medya hesabından Karagümrük'e destek veren paylaşımlarda bulundular.

Birçok kulüp taraftarları Karagümrük'ün tarihi ile ilgili paylaşımlarda bulunurken Lokman Koyuncuoğlu'na tepki yağdı.

Karagümrük ile Antalyaspor, İstanbul ekibinin stadyumu olmaması sebebiyle Bursa'da oynanmış ve mücadele 2-2 sona ermişti. Söz konusu maçta protokol tribünü karıştı ve arbede yaşandı. 

Akp'den aday adayı olmuştu

Yeni Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Lokman Koyuncuoğlu, 24 Haziran seçimleri öncesi Konya'da milletvekilliği için AKP'den aday adayı olmuş ancak seçilememişti.