İşte Sergen Yalçın krizinin perde arkası! Yeni hoca arayışları bardağı taşırdı...

Beşiktaş'ta Sergen Yalçın krizi yılan hikayesine dönmüştü. Uzun süredir tartışmalara neden olan Sergen Yalçın ile neden kriz yaşandı? İşte Sergen Yalçın - Beşiktaş görüşmelerinde yaşananlar...

Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Haziran 2021 14:36
İşte Sergen Yalçın krizinin perde arkası! Yeni hoca arayışları bardağı taşırdı...

Süper Lig'de sezonun sona ermesinin ardından Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, teknik direktör Sergen Yalçın'la yeni sözleşme konusunda kısa bir görüşme yapmış, Yalçın'ın "Tatilin ardından konuşalım, hallolur" ifadelerinin ardından yönetim beklemeye koyulmuştu. Yalçın'ın tatil dönüşü yapılan görüşmelerde yönetim tecrübeli teknik adama teklifini sunarken, Sergen Yalçın da istediği fiyatı yöneticilere iletmişti. Peki bu süreçte neler oldu? İşte yanıtı...

ekran-resmi-2021-06-22-21-51-10.png

Beşiktaş'a iki kupa kazandıran Sergen Yalçın'ın yorumcu Rıdvan Dilmen'e yaptığı "Kimseyi kırıp dökmeden, başta yönetim ve taraftarımızı da asla üzmek istemem ama dönüşü yok artık bu sürecin ve çalışmayacağım” açıklaması siyah beyazlılarda şok etkisi yarattı.

İlk kriz nasıl alevlendi?

Sergen Yalçın'ın bu kararı almasında geçen sezon boyunca yönetim ile yaşanan olaylar büyük etken oldu.  Beşiktaş sezona çok kötü başlamış ve ligde 18. sıraya kadar inmişti. İstanbul'da 1-0 kaybedilen Gençlerbirliği maçı sonrası iki haftalık Milli takım arası ve Beşiktaş'ın BAY haftasına girildi.  Siyah beyazlıların önünde Denizli deplasmanı, Başakşehir ve Fenerbahçe maçları vardı. Sergen Yalçın'ın durumu sallantıdaydı. Yönetimden bazı kişilerin yeni bir teknik adam arayışına girdikleri Sergen Yalçın'ın kulağına gitti. Bu yaşanan ilk rahatsızlıktı.

ekran-resmi-2021-06-23-13-19-32.png

Devre arası transfer döneminde Sergen Yalçın ısrarla Brezilya futbolcu Hulk'u istiyordu. Yönetim oyuncuyla tüm şartlarda anlaşmasına karşın son anda fikir değiştirerek Everton'dan Cenk Tosun'u getirdi. Bu olay Sergen yalçın'da kırgınlık yarattı.

ekran-resmi-2021-06-22-21-50-09.png

Görüşmeler 19 Haziran'da tıkandı

Sergen Yalçın'ın yeni sözleşme için ilk talebi 30 milyon TL ve 1 yıllık kontrat şeklindeydi. Beşiktaş yönetimi ise başarılı hocaya yıllık 12 milyon TL garanti ücret ve 8 milyon TL şampiyonluk primi önerdi. Siyah beyazlı yönetim anlaşma sağlanamaması sonrası teklifi 20 milyon TL'ye yükseltirken, aradaki fiyat farkının kapanmasıyla taraflar masaya oturdu.

Ne var ki, Sergen Yalçın ile sürdürülen görüşmeler 19 Haziran'da kesildi. Başkan Ahmet Nur Çebi ile Sergen Yalçın arasındaki görüşmede orta yol bulunamayınca konuşmaların gergin olduğu ve iplerin de bu görüşmeyle birlikte koptuğu öğrenildi.

ekran-resmi-2021-06-23-14-26-42.png

'Tam yetki' gerginliği!