İstanbul'da Güreş Heyecanı

Uluslararası 34. Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Büyük Greko-Romen Güreş Turnuvası, 30-31 Ocak tarihlerinde İstanbul’da yapılacak. 13 ülkeden 300 sporcu mindere inecek.Turnuvanın basın toplantısında konuşan Türkiye Güreş Federasyonu...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
İstanbul'da Güreş Heyecanı

Uluslararası 34. Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Büyük Greko-Romen Güreş Turnuvası, 30-31 Ocak tarihlerinde İstanbul’da yapılacak. 13 ülkeden 300 sporcu mindere inecek.

Turnuvanın basın toplantısında konuşan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, en büyük hedeflerinin olimpiyatlarda madalya kazanmak olduğunu vurgulayarak, “Yarın inşallah turnuvamızı başlatmış olacağız. Tabii ki bizim hedefimiz turnuvalar değil ama bu turnuvalar bizim için önem arz ediyor. Burada hem olimpiyatlara gidecek sporcuların seçimlerini yapacağız hem de güreşçilerimize uluslararası bir deneyim, tecrübe kazandıracağız” dedi.

Olimpiyatlarda başarılı olmak için daha fazla sporcuyla yer almaları gerektiğine dikkati çeken Aydın, “Macaristan'da bir turnuvamız var. Onun akabinde Riga'da Mart ayında Avrupa Şampiyonası var. Nisan ayının iki ve üçüncü haftası ile mayıs ayının ilk haftasında kalifikasyon turnuvamız var. Doğrusu grekoromende bir tane vizemiz var Rıza Kayaalp. Amacımız tabi ki 6 sıkletin 6'sında olimpiyatlara katılmaktır. Tabi en büyük hedefimiz olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek” diye konuştu.