İnternet Sitesine Verdiği İlanla Sağ Bek Aldı!

Sloven ekibi Domzale'nin teknik direktörü Luka Elsner, sistemine uyacak sağ bek oyuncusunu yenilikçi bir yöntemle buldu.Hayatın her alanına giren sosyal medya artık futbolcu transferlerinde de etkin olarak kullanılıyor. Dün gece kapanan...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
İnternet Sitesine Verdiği İlanla Sağ Bek Aldı!

Sloven ekibi Domzale'nin teknik direktörü Luka Elsner, sistemine uyacak sağ bek oyuncusunu yenilikçi bir yöntemle buldu.

Hayatın her alanına giren sosyal medya artık futbolcu transferlerinde de etkin olarak kullanılıyor. Dün gece kapanan ara transfer döneminin en ilginç transferlerinden birisini Slovenya’nın Domzale takımı yaptı. Torku Konyaspor’a sağ beki Nejc Skubic’i satan NK Domzale takımı, yeni sağ bekini LinkedIn sitesine verilen ilanla buldu.

”NK DOMZALE’NİN OFANSİF SAĞ BEKE İHTİYACI VAR”

Sloven ekibinin 33 yaşındaki teknik direktörü Luka Elsner, 7 Ocak’ta profilinden paylaştığı ilanda, ”Takımımız Domzale için Avrupa Birliği pasaportu olan sağ bek arıyoruz. 3-4-3 sistemi için ofansif bir sağ bek olmalı” yazarak, başvuru için aranılan nitelikleri belirledi. Domzale, Slovenya Ligi’nde üçüncü sırada bulunuyor.

1786985

ÜÇ GÜNDE 150 BAŞVURU

Konuyla ilgili L’Equipe gazetesine konuşan Sloven teknik adam, “50 futbolcu menajeri hesabımı takip etti. Üç günde 150 futbolcunun profili elime geldi. Hızlıca geri dönüş almak için en iyi yoldu. Tercihimizi Macar ekibi Videoton’da oynayan bir İspanyoldan yana kullandık. Çok iyi bir iş yaptığımızı düşünüyorum.” dedi.

KAZANAN: ALVARO BRACHI

Peki Domzale’nin tercihi kim oldu? Espanyol B, Anorthosis Famagusta ve Videoton formaları giyen 30 yaşındaki İspanyol sağ bek Alvaro Brachi.

AMKSpor

Spor