İngiltere-Danimarka maçına damga vuran penaltı pozisyonu!

İngiltere, Danimarka'yı geriye düşmesine rağmen uzatmalarda 2-1 mağlup edip finale yükseldi. EURO 2020 tarihine geçen maçın uzatma bölümünde verilen penaltı büyük tartışma yarattı. Mesut Özil'in maç sonu paylaşımı dikkat çekti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Temmuz 2021 08:59
İngiltere-Danimarka maçına damga vuran penaltı pozisyonu!

EURO 2020'de heyecan sona yaklaşıyor. İlf finalistin İtalya olmasının ardından İngiltere de Danimarka'yı uzatmalarda bulduğu golle 2-1 yenerek adını finale yazdıran taraf oldu. Karşılaşma sonrası en çok tartışılan konulardan biri de uzatma dakikalarında İngilizler lehine verilen penaltı kararı oldu.

102. dakikada Raheem Sterling'in ceza sahası içerisinde yerde kalmasının ardından hakem Danny Makkalle, penaltıyı işaret etti. Topun başına geçen Harry Kane ilk vuruşunda Schmeichel'ı geçemese de ikinci vuruşta topu ağlarla buluşturdu ve İngiltere zorlu mücadeleden 2-1 galip ayrılan taraf oldu.

Sosyal medyada çokça tartışılan penaltı kararına ilişkin Fenerbahçeli Mesut Özil de görüş bildirdi. Yıldız futbolcu, "Tebrikler İngiltere, İngiliz arkadaşlarım için mutluyum. Danimarka da bütün turnuva boyunca inanılmaz bir mücadele verdi. Penaltı da çok tartışmalı değil miydi?" ifadelerini kullandı.