İbrahim Üzülmez Şenol Güneş'i topa tuttu: Çık Türk halkından özür dile!

Teknik direktör İbrahim Üzülmez, A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş hakkında açıklamalarda bulundu ve Şenol Güneş'i sert sözlerle eleştirdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Temmuz 2021 10:44
İbrahim Üzülmez Şenol Güneş'i topa tuttu: Çık Türk halkından özür dile!

İbrahim Üzülmez, Milli Takım ve Şenol Güneş hakkında Milliyet'e konuştu. Öte yandan Üzülmez Fenerbahçe'nin Boupendza iddiaları hakkında konuştu ve Süper Lig'deki şampiyonluk favorisini açıkladı.
"Yapamadık özür diliyoruz de"
Şenol Güneş'in bu ülkenin yetiştirdiği en önemli teknik adamlardan biri olduğunu belirten İbrahim Üzülmez, "Hocam bitmiş artık turnuva, en kötü oynayan takımız. Basın toplantısı yapıyorsun, İtalya’nın ısınması böyleydi, Dorukhan şöyle yapması lazım. Bitti artık yani çık yapamadım Türk halkından özür diliyoruz de hocam. Bunu yapmak çok mu zor ? Başarı da alkışladık tabii ki. Ama şimdi gelinen noktada turnuvanın en kötü takımıysak yapamadık özür diliyoruz de" ifadelerini kullandı.

"Taylan’ın sakatlanması, Dorukhan’ın yurt dışına gitmesi. Bize ne kardeşim kaç yaşında adam. Bunları mı konuşacağız Şenol hocam?" diyen Üzülmez, "Burada bir başarısızlık var ve başarıyı kabullenen yok. Ne federasyon ne hoca. Sadece suçlu oyuncular mı yani ? Benim gittiğim takımlarda ilk beni gönderdiler oyuncular hala oynuyor. Devam ediyorlar. Buradaki süreçte herkesin o özeleştiriyi yapması lazım.
Dorukhan’a mı takalım şimdi kafayı. İyi futbolcudur. Akıl hocaları vardır. Atsın imzayı. Ben 11 sene Beşiktaş’ta oynadım böyle sıkıntılar yaşamadım. 5 dakikada anlaştık. O zaman bize bir kahve söylerlerdi. 3 dakikası kahve içmekle geçerdi, 2 dakikası ne veriyorsunuz abi tamam atardık imzayı. Şimdi menajerler var onlar var bunlar var" 
şeklinde konuştu.