Hamzaoğlu :“Kimseyi İDOL Almıyorum"

Hamzaoğlu :“Kimseyi İDOL Almıyorum"
Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu çarpıcı açıklamalar yaptı...Galatasaray Teknik Patronu Hamza Hamzaoğlu, daha sahaya çıkmadan şampiyonluk sinyalini aldığını söyledi.Prandelli 10. haftada gönderilmişti. Yönetim,...

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu çarpıcı açıklamalar yaptı...

Galatasaray Teknik Patronu Hamza Hamzaoğlu, daha sahaya çıkmadan şampiyonluk sinyalini aldığını söyledi.

Prandelli 10. haftada gönderilmişti. Yönetim, Hamzaoğlu ile anlaşmış fakat imzalar atılmamıştı. 11. haftada takımın başında Taffarel sahaya çıktı. Cimbom pek de iyi oynamadığı maçı Burak Yılmaz’ın 89. dakikada attığı golle 1-0 kazandı. Böylece Galatasaray zirveden kopmadı. Hamza hoca 90 dakikayı televizyondan takip ediyordu.

“AİLE ORTAMI YARATTIM”

Başarılı hoca, maç bitince kurmaylarına döndü ve “Bu bir mesaj, bu halde bile 3 puan alıyorsak Allah bu işi bize nasip edecek. Takımı zirvede devralmak bizim için şans” dedi. İlk antrenmanda oyuncularla konuştuklarını da anlatan Hamzaoğlu, ” Kadromun kapasitesini biliyordum. Hepsine ‘Bizim gibi hocalara ihtiyacınız var’ dedim. Beraber hareket etmenize olanak veren, aile ortamı yaratan hocalara. Bozuk moralleri böyle toparladık” dedi.

“BİR ANDA 5 TRANSFERLE DENGELERİ BOZAMAM”

Kadroumuzu büyük ölçüde kuracağız. Elimde en büyük başarıyı yakalamış, şampiyon olmuş bir takım var. Beraber oynamaya alışmış bir oyuncu topluluğu var. İstikrarı korumamız lazım. Ortada Şampiyonlar Ligi gerçeği var. Tabii ki transfer yapacağız. Ancak alternatif oyuncular almak istiyorum. Bir anda 5 tane ilk 11 çıkacak oyuncu alırsanız takımdaki dengeleri bozarsınız. Çalışmalarımız bu doğrultuda sürüyor.

“YAŞ DEĞİL KALİTE”

44 kişilik kadro 28’e incecek. Herkes bir kulüp bulacak ve gidecek. 28 kişilik kadroda nokta atışı yapmamız gereken bir bölge yok. Kalite genel olarak artmalı. Kamp da çok önemli. Kampta eksik ve azyıf yerlerimizi daha iyi tespit edebiliriz. Genç oyuncular hedefliyoruz ama futbolda yaş çok önemli değil. İyi oyuncu her zaman katkı sağlar. Alt yapıdan bazı isimleri de kamp kadrosuna dahil edebiliriz.

“ELEŞTİRİLERE HAZIRLIKLIYIM”

Sözleşme imzalarken 3 yıllık olsun dedik. Başkanımız ile görüşmem 5 dakika bile sürmedi. Ne düşünüyorsunuz diye sordum. Hocam şöyle yapalım diye cevap verdi ben de Tamam dedim. Bu kadar. Gelecek sezon için çok yıkıcı eleştiriler olabilir. Ama ben her şeye hazırlıklıyım. Biz de çok zor yollardan geçtik.

“TERİM’İN YARISI KADAR OLSAM”

İnsan hep kendini geliştirmek ister. Galatasaray için her zaman en iyisini yapmak için çalışacağım. Fatih Terim’i geçmek gibi bir hedefim yok. Onun yaptıklarının yarısın bile yapsam kendimi başarılı sayarım.

“ALBAYRAK YOK DİYE AĞLAMAM”

Abdurrahim Albayrak bizim için artı bir güç. Kulüpte olmasa da bize her zaman desteğini gösteriyor. Tabii ki olsa iyi olurdu ama yok diye oturup ağlayacak değiliz. Cüneyt Tanman’la da iyi çalışıyoruz.

“KEŞKE HEPSİ AVRUPA’YA GİTSE”

Keşke bütün oyuncularımı Avrupa’da birçok takım istese. Keşke transfer olsalar. Mesela Barcelona neden Selçuk İnan’ı istemesin. Gitsin oynasın gurur duyalım. Ama giderken Galatasaray’a para kazandırsınlar. Alırken para ver sonra bedavaya gönder. Ülke olarak sorunumuz bu. Kulüpler bu yüzden borç içinde.

“40 OYUNCU İLE KAMP YAPMAM”

Melo ile görüşmedim. Ama kalsın istiyorum. Dzemaili’yi de değerlendireceğim. Sinan Bolat kötü bir kaleci değil. Elbette hataları oldu ama uzun süre bekleyip maça çıkmak kolay değil. Muslera gibi değil ama kaliteli bir kaleci. Dany bizim malımız, belki tutarız belki göndeririz. Ancak bazı oyuncularla kamp öncesi yolları ayırmak zorundayız, 40 kişilik kamp olmaz.

“İLK HEDEF GRUPTAN ÇIKMAK”

Şampiyonlar Ligi’nde ilk hedef gruptan çıkmak. Sonra 2. tur, sonra da çeyrek final. Artık nereye kadar gidebilirsek. Galatasaray’ın genlerinde Avrupa’da başarı vardır. Ancak öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak. Zaten gruptan çıktığımızda devre arası transfer dönemi olacak. Kadroyu güçlendirmek için orada bir şansımız var.İlla şimdi her şeyi yapmak zorunda değiliz.

“KİMSEYİ İDOL ALMIYORUM”

Kimseyi örnek almıyorum. Ama herkesin yaptığı doğru işlerden bir parça alıyoruz. Kimsenin antrenman modelini alıp uygulamıyorum. Yaşadığım her şeyi harmanlayıp kendi antrenman modelimi uyguluyorum. Ben açıp internetten o neyi çalıştırmış diye o ne yapmış diye bakmam…