Hakan Çalhanoğlu takımı kurdu: Forvette Burak Yılmaz ve İbrahimovic!

Hakan Çalhanoğlu takımı kurdu: Forvette Burak Yılmaz ve İbrahimovic!

İtalya'nın Milan takımında forma giyen milli futbolcu, karşılaşmanın yapılacağı Malaga'daki La Rosaleda Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Hakan Çalhanoğlu basın toplantısında konuştu. Çalhanoğlu, ay-yıldızlı ekibin Avrupa'nın önemli liglerinde forma giyen futbolcuları bulunduğunu belirterek, Türk oyuncuların kalitesine dikkati çekti.

Avrupa kulüplerinin Türk futbolculara ilgi gösterdiğini anlatan Hakan Çalhanoğlu, "Türk futbolcular hep yeteneklidir. Hollanda maçında ilk 11'imizin hemen hemen hepsi Avrupa'da oynuyordu. Sadece Ozan Tufan ve Uğurcan Çakır Türkiye'dendi. Bu her şeyi gösteriyor. Bana göre Avrupa'dan çok ilgi görüyoruz. Çok yetenekliyiz. Tabii ki teknik ve taktik anlamda da gelişmemiz gerekiyor. Bunları da ilerleyen zamanda halledeceğimizi düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

"Çift forvet oynardım ve ikisini de alırdım"

Hakan Çalhanoğlu, Milan'dan takım arkadaşı Zlatan Ibrahimovic ile milli takımdan Burak Yılmaz'dan hangisini kendi kuracağı takıma alacağının sorulması üzerine, "Eğer hoca olsaydım çift forvet oynardım. İkisini de alırdım." yanıtını verdi.