Güneş’ten Trabzon kamuoyuna sert tepki!

Güneş’ten Trabzon kamuoyuna sert tepki!
Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Şenol Güneş, "Hiç şampiyonluk yaşamadım" sözlerine tepki gösteren Trabzon kamuoyuna sert yanıt verdi.Beşiktaş ile sözleşme imzalarken hiç şampiyonluk yaşamadığını söyleyince Trabzon...

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Şenol Güneş, "Hiç şampiyonluk yaşamadım" sözlerine tepki gösteren Trabzon kamuoyuna sert yanıt verdi.

Beşiktaş ile sözleşme imzalarken hiç şampiyonluk yaşamadığını söyleyince Trabzon kamuoyundan büyük tepki alan Şenol Güneş, eleştirilere sert çıktı.

Güneş, “Ben Trabzonsporluyum. Benim kalbimde ne olduğunu biliyorum, huzurluyum. Benim Trabzonsporluluğum onların demesiyle sökülmez, onların demesiyle takılmaz, merak etmesinler” dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzon’da yayınlanan Taka Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Trabzonspor’u eğer onlar sahipleniyorsa ben o Trabzonspor’da değilim. O tür konuşmalarla kendilerini Trabzonspor’un sahibi görüyorlarsa bize sıra gelmez. Hayırlı olsun o zaman. Benim Trabzonsporum ile onların Trabzonspor’u farklı. Bunlara cevap verilmez ki. Bunları konuşmak ayıptır” ifadelerini kullandı.

“KUPA NEREDE GÖSTERİN”

Kendisini eleştirenlere sert çıkan Güneş şunları söyledi: “Bana kızmış olabilirsin, sevmiyor olabilirsin. Benim Beşiktaş’a gitmemi istemiyor olabilirsin. Ama bu niyetini başka laflarla süsleme. Trabzonspor’un haklarını, haksızlığa uğradığını sen mi savunuyorsun? Ben haksızlığa uğradığımı her zaman söylüyorum. Şampiyonluk kupasını almadığımı söylemek başka bir şey! Kaldı ki benim orada söylemeye çalıştığım, şampiyonluk kupasını alamama sebebi ben değilim, başkası. Onun hesabını ondan sor, bana ne soruyorsun? Kupa da elindeyse onu da göster bana.”

“BUNLARI KONUŞMAK BANA KOMİK GELİYOR”

Güneş, “Kupayı almak için savaşalım, bu başka bir şey. Adaletten bahseden ben miyim onlar mı? Ne zaman bahsettiler? Güya Şenol Güneş’in bir açığını buldular diye ortaya çıktılar. Bir şeyi bulduğun zaman kendi değerini de kaybetme. Ben onlar gibi düşünsem, hiç kimse Trabzonsporlu olmazdı. Bunları konuşmak bile bana komik geliyor. Sonra niyeti bozuk adamla ne konuşacaksın? Adam seni dinlemiyor ki. Çünkü niyeti başka! Konuşmacı bir şey konuşur, ama niyeti başka olan adama ne anlatacaksın? Burada konu benim, Trabzonspor değil ki. Kupayı almayan benim. Sen ortaya neden atlıyorsun. Al kupayı senin olsun. Alamayan benim. Ben Trabzonspor’u ağzıma aldım mı bu zamana kadar? Benden bir beyanat duydunuz mu? Niye beyanat vermiyorum. Orada bazı salaklar var. Beni konuşmak için mevzu arıyorlar” diye konuştu.

“NE DİYECEĞİNİ İYİ BİLİRİM”

Güneş, Trabzonspor’dan ayrılırken transfer konusunda kulüp yöneticilerini uyardığını da belirterek şunları söyledi: “Oradan ayrılırken, ‘bu transfer işine dikkat edin’ dedim. Sadri beyden rica ettim. Trabzonspor’un transferi önemlidir. O günden beri değişen bir şey yok. Halen orayı anlamadılar. Kimse merak etmesin, ben ne diyeceğimi biliyorum. Ayrıldığım kulüple ilgili konuşmam, konuşmayı da doğru bulmam. Gereksiz görürüm, cevap da vermem. Ben bir hayat yaşıyorum. Bursa’ya gittim, Trabzon’u konuşmadım. Beşiktaş’a geldim yine konuşmam.”

“NE KADAR KÖTÜLERSEN KÖTÜLE”

Şenol Güneş, “Ali Kemal’i, Hüseyin’i, Necati’yi ne kadar kötülersen kötüle onlar Trabzonsporlu. Senin demenle mi değişecek? Benim o sözlerimi anlamadan tartışmak, ‘Ali Kemal’in saçı ağarmış da, yan bakmış da onun için Trabzonsporlu olmaz’ gibi bir şey demektir. Bunlar bana çok saçma geliyor” dedi.

“HEP BEDEL ÖDEDİM”

Şenol Güneş, hayatı boyunca bedel ödediğini de vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben hep bedel ödemişim. Şuna üzülüyorum; Trabzonsporluyum deyip de aklıselim olanların bunları konuşması çok çirkin. Demek ki Trabzonspor bundan dolayı büyüyemiyor. Bu tipler olduğundan büyüyemiyor. Bu tiplerin entelektüel seviyesini düzeltemezseniz kulüp büyümez. Sen önce kendi sorunlarına bak. Bana Beşiktaşlılar sahip çıkıyor. Beşiktaşlı Turgay Demir şike süresince Trabzonspor’un yanındaydı, teşekkür ettiniz mi? Ayıp ama çok ayıp. Ahmet Suat, Özkan Sümer ve Şenol Güneş’i sevmeyebilirsin. Ama aşağılamak için kendine uyduruk bir şey bulma!”

“KARİYERİMDE KUPA GÖRÜNMÜYOR”

Güneş, “Ben kupayı almadım kardeşim. Bizim olayımız ayrı bir olay. Trabzonspor kupayı hak etti. Peki, aldı mı? Bunu ben ve herkes söylüyor. Niye alamadığını tartışırsın. Benim CV’mde bu kupa görünüyor mu? Görünmüyor. Resmi bir şey görünüyor mu? Benim konum Trabzonspor kupayı aldı mı almadı mı değil ki. Ben kendi kariyerime baktığımda orada şampiyonluk kupası görünmüyor. Ben ‘görünüyor’ mu diyeyim? Adam bana yazı yazdı. ‘Şampiyonluk kazanmadın, yaşın şu’ diye. Toplantının bütününde bugün konuşulanların alakası yok zaten. Ben o yazıya cevap vermek istedim” ifadelerini kullandı.

“İYİ TAKIM KURUN”

Güneş, Trabzon’da başka gündem oluşturulması gerektiğini de vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Trabzon’da başka bir gündem oluşturun. Transfer yapın, iyi bir takım kurun. Bırakın bu işleri. Ben Trabzonsporluyum. Benim kalbimde ne olduğunu biliyorum, huzurluyum. Benim Trabzonsporluluğum onların demesiyle sökülmez, onların demesiyle takılmaz, merak etmesinler. Orada bazıları var, şehre yazık ediyorlar. Sitem etmen için önce sahiplenmen lazım. Ben ağlarken yanımda mıydın? Nasıl geldim, nasıl gittim, Trabzonspor’un sorunlarının ne olduğunu kulüpte neler döndüğünü bilen var mı? Ben korumaya çalışıyorum, kötülersem ne olur? Sitem etmen için önce sahiplenmen lazım. Camia zarar görmesin diye konuşmadım. Hiç konuşmamamın sebebi bunlar.”

“BU KULÜPTE 50 YILLIK HAYATIM VAR”

Güneş, “Trabzonspor kulübünün başkanı bir değerdir. Kötülemekle camia zarar görür. Benim onu beğenip beğenmemem farklıdır. Sadri bey de, Faruk abi ve Hacıosmanoğlu da başkanlık yapmıştır. Hepsini aynı kefeye koyuyor musun? Benim baktığım açıdan bakmaları mümkün mü? Benim orada 50 yıllık bir hayatım var. Bana kimse anlatmasın” diyerek açıklamalarını noktaladı.