Griffin'in Eli Kırıldı

NBA takımlarından Los Angeles Clippers'ın yıldızı Blake Griffin, takımın maç için gittiği Toronto'da bir restoranda tartışma yaşadığı takım malzemecisi Matias Testi'ye yumruk attı.NBA takımlarından Los Angeles Clippers'ın...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Griffin'in Eli Kırıldı

NBA takımlarından Los Angeles Clippers'ın yıldızı Blake Griffin, takımın maç için gittiği Toronto'da bir restoranda tartışma yaşadığı takım malzemecisi Matias Testi'ye yumruk attı.

NBA takımlarından Los Angeles Clippers'ın yıldızı Blake Griffin, takımın maç için gittiği Toronto'da bir restoranda tartışma yaşadığı takım malzemecisi Matias Testi'ye yumruk attı. Bu hareket üzerine Testi restoranı terk edip dışarı çıktı. Hırsını alamayan Griffin peşinden gitti ve bir yumruk daha attı. Kavga sonucunda malzemeci yüzünden yaralanırken, Griffin'in şut attığı sağ eli kırıldı.1Bu sezon baldırındaki sakatlık nedeniyle 14 maç kaçıran Blake Griffin, Clippers'ın 5 günlük deplasman turunun ardından Los Angeles'ta operasyon geçirdi. Kulüpten yapılan açıklamaya göre yıldız oyuncu, 4 ile 6 hafta arası bir süre oynayamayacak. Blake Griffin kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "İki arkadaş arasında yaşanan bir olayda önemsediğim bir insana karşı davranışımdan dolayı pişmanım. Clippers organizasyonundan, takım arkadaşlarımdan ve taraftarlardan özür diliyorum. Durumumuzu eski hale getirmek ve bir an önce iyileşip sahalara dönmek için çalışacağım" ifadelerini kullandı. Batı Konferansı'nda 4. sırada yer alan Los Angeles Clippers'ta bu sezon 23,2 sayı, 8,7 ribaunt, 5 asist ortalamalarıyla mücadele eden pota altı oyuncusu Griffin, 13-15 Şubat'taki All-Star hafta sonunu da kaçırmış olacak. Ballmer ve Rivers çıldırdı Los Angeles Clippers'ın sahibi Steve Ballmer ile başkanı ve koçu Doc Rivers, "Bu tür bir davranışın kulüp organizasyonumuzda yer yoktur" sözleriyle tepkilerini dile getirdiler. Los Angeles Clippers ile 2012 yılında toplam 95 milyon dolarlık bir sözleşme yapan Griffin, yılda 7.2 milyon dolar para kazanıyor.