Gerici Yeni Akit yazarı, kadın futbolundaki büyük oyunu gördü: Düğmeye basıldı

Kadın futboluna “tacizler oluyor” diyerek karşı çıkan Yeni Akit yazarı Ahmet Gülümseyen, kadın futbol takımı kuran kulüplerin iyi niyetli olmadığını ve futbolun kadın fıtratına uygun olmadığını söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Ekim 2021 13:30
Gerici Yeni Akit yazarı, kadın futbolundaki büyük oyunu gördü: Düğmeye basıldı

Akit yazarı Ahmet Gülümseyen, bugünkü köşesinde kulüplerin kadın futbol takımı kurmasını eleştirdi.

Kadınların "fıtrata" uygun olmadığı için futbol oynamaması gerektiğini belirten Gülümseyen, "Gerçekleştirilen spor branşları, toplumun dini inanç ve kültür yapısıyla uyumlu olması gerekmektedir" sözlerine yer verdi.

Süper Lig takımlarının, birilerinin düğmeye basmasının ardından talimatla kadın futbol takımı kurmaya başladıklarını söyleyen Gülümseyen, "Süper Lig takımları da kadın futbol branşı açmak için, var güçleriyle çalışıyorlar. Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor başta olmak üzere birçok kulüp, ‘maalesef’ bunu gerçekleştirdiler. Bugüne kadar olmayan böyle oluşum için (kadın futbolu) ne oldu da, adeta bir noktadan düğmeye basılmışçasına herkes seferber oldu. Kim bilir, belli ki emir büyük yerden! Kadın değil futbol oynaması, her alanda ve her olayın üstesinden gelebilir. Spor da olsa konunun önemi, yapılan işin kadın ‘fıtrata’ uygun olup olmama hususu. Aksi takdirde, ödün ödünü doğuruyor ve felaketle sonuçlanan bir netice. Gerçekleştirilen spor branşları, toplumun dini inanç ve kültür yapısıyla uyumlu olması gerekmektedir. Spor faaliyetlerine dikkat kesildiğimizde, bu yapı ‘birileri’ tarafından kurnazca yönetiliyor ki, benim vatandaşımın iyi niyeti suistimal edilerek ayaklar altına alınıyor" ifadelerini kullandı.

Avustralyalı kadın futbolcuların taciz edilmelerini örnek olarak gösteren Ahmet Gülümseyen, Türkiye'de kadın futbol takımları kurulduğunda benzer tacizlerin yaşanmasının önünün açılacağı vurgusunda bulundu.

Lisa de Vanna isimli sporcuların taciz edildiklerine dair yaptıkları açıklamaları alıntılayan Gülümseyen, "Avustralyalı kadın futbolcunun tüm bu itirafları, Kur’an ve Sünnetle şereflenmeyen ülkemizdeki yobaz, gerici ve bağnaz anlayışa ders olur ve yazımızın başlığına koymaya bile hayâ duyduğumuz ‘taciz’ gibi bir konuyu, bir daha gündeme getirme ihtiyacı duymayız" dedi.