Galatasaray'ın yeni başkanı belli oldu

Galatasaray'da olağan seçimli genel kongre sona erdi. Eşref Hamamcıoğlu ile Burak Elmas'ın kıyasıya yarıştığı seçimde 38. başkan Burak Elmas oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Haziran 2021 10:41

Galatasaray Spor Kulübü Olağan Seçim Genel Kurulu sonrasında sarı-kırmızılıların yeni başkanı Burak Elmas oldu.

Seçim sonrası Burak Elmas, "Bu seçim Galatasaray için çok önemliydi. Galatasaray kararını verdi ve hiç kimse kaybetmedi. Yarından tezi yok birlik olup tüm Galatasaraylılar tek yumruk olacağız. Birlikte çok şey başaracağız." dedi.

Seçim sonuçları

Burak Elmas: 1541
Eşref Hamamcıoğlu: 1500
Metin Öztürk: 893
Yiğit Şardan: 679
İbrahim Özdemir: 92

Galatasaray'da başkanlık seçimleri gerçekleştiriliyor. Sarı kırmızılı kulüpte 38. başkanın seçilmesi için genel kurul toplandı. Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen seçimde 5 aday yarıştı.

ekran-resmi-2021-06-19-22-36-25.png

Mevcut başkan Mustafa Cengiz'in sağlık sorunları nedeniyle yeniden aday olmadığı Galatasaray'da 5 isim başkanlık için yarıştı. Seçimde Metin Öztürk, İbrahim Özdemir, Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas ve Yiğit Şardan, başkanlık için üyelerden oy istedi.

Yeni seçilecek başkan ve yönetim kurulu, 3 yıl süreyle görev yapacak. Seçimde 8 bin 500 üye oy kullanma hakkına sahipken, oy kullanan üye sayısı 4731 olarak açıklandı. Sarı-kırmızılı kulübün 5 adayı, belirlenen sandıklarda oylarını kullanırken, Galatasaray'ın divan üyesi olan teknik direktör Fatih Terim'in oy kullanmak için Galatasaray Lisesi'ne gelmemesi dikkat çekti. Oy kullanma işleminin bitmesiyle sandıklar salona getirildi ve oylar sayılmaya başlandı.