Galatasaray'ın başkan adayına hükümet desteği iddiası

Galatasaray’da 11 Haziran'da yapılması planlanan başkanlık seçimleri öncesi, Dursun Özbek’in Ankara’dan destek aldığı ileri sürüldü.

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Mayıs 2022 11:42
Galatasaray'ın başkan adayına hükümet desteği iddiası

Galatasaray'da üst üste ertelenen başkanlık seçimlerinin son olarak 11 Haziran tarihinde gerçekleşmesi planlanıyor.

Başkan Burak Elmas, geçtiğimiz günlerde aday olmayacağını açıklarken, adaylardan Metin Öztürk'ün başkanlıktan çekildiği biliniyor.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan son yazısında, eski başkanlardan Dursun Özbek'in başkanlık seçimleri öncesi Ankara'dan destek aldığını yazdı. Pehlivan, Öztürk'ün adaylıktan Özbek lehine çekildiğini ifade etti.

Pehlivan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Galatasaray’ın yılan hikâyesine dönen başkanlık seçimleri 11 Haziran’da yapılacak. Takip edenler bilir, eski başkan Dursun Özbek yeniden aday olduğunu açıkladı. Adaylardan Metin Öztürk de Özbek lehine çekildi. Şimdi diğer aday Eşref Hamamcıoğlu’nun listesinden de fireler olacağı konuşuluyor.

Yazmak istediğim başka…

Galatasaray kulislerinde Dursun Özbek’in Ankara’dan da açık destek aldığı ileri sürülüyor. Öyle ki Özbek’in bu desteği Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan birkaç gün önce bizzat duyduğu söyleniyor. AKP’li Bakan Kurum, Emlak Konut’un genel müdürü olduğu süreçte Özbek de Galatasaray’ın başındaydı. O dönem iki isim, çok tartışılan Florya projesi anlaşmasına imza atmıştı.