Galatasaray Yunanistan'dan geri dönüyor! "Küstah bir tavır"

Olympiakos ile oynanacak hazırlık maçı için Yunanistan'a giden Galatasaray'ı Yunan görevliler kovid testini bahane ederek havalimanında bekletti. Fatih Terim yaşananlardan sonra adeta küplere binerken Galatasaray ülkeye geri dönme kararı aldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Temmuz 2021 09:24

Olympiakos ile oynayacağı hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray Futbol Takımı, Yunan yetkililerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerini kabul etmemesi ve sergiledikleri kaba davranışlara tepki olarak Atina’dan geri dönme kararı aldı.

Sarı Kırmızılı kulüpten yapılan bilgilendirmede , Yunan yetkililerin tüm kafileden yeniden PCR testi istemesi üzerine, yaşanan sorunun çözülemediği belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

'Kafilemizin bir bölümü pasaport ve test kontrol uygulamalarını geçti'

"Olympiakos maçı için Atina’ya indikten sonra Yunan yetkililerin daha önce talep ettikleri tüm prosedürleri (Son 72 saat içinde PCR testi veya son 48 saat içinde rapid antijen testi, aşı sertifikaları gibi) yerine getirdiğimiz için, aralarında futbolcularımızın da bulunduğu kafilemizin bir bölümü pasaport ve test kontrol uygulamalarını geçti.''

'Hoş olmayan, küstah bir tavır!'

''Daha sonra Yunan yetkililerden biri, PCR testlerimizi kabul etmediklerini ve yeniden test olmamız gerektiğini söyleyerek hoş olmayan, küstah bir tavırla, pasaporttan geçen oyuncularımızın da takım otobüsünden inerek, iki ülke arasında PCR testlerini tanıma protokolü olmasına ve tesadüfi kişileri rastgele teste sokmak istemelerine rağmen, tüm kafilenin yeniden teste girmesini talep etti. Yaklaşık iki saatlik bir süre havalimanında bekletildikten sonra sorunun hiçbir şekilde çözülememesinden dolayı kafilemiz İstanbul’a dönüş işlemlerini başlattı."