Galatasaray Yönetimine Tarihi Ayar!

Galatasaraylı yöneticilerin son günlerde sıkça dillendirdiği, "Galatasaray'ın marka değerinden dolayı UEFA'dan fazla ceza almayız" söylemine sert tepki geldi.Finansal Fair Play kriterlerine uyum sağlamakta güçlük çektiği içinAvrupa'dan...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Galatasaray Yönetimine Tarihi Ayar!

Galatasaraylı yöneticilerin son günlerde sıkça dillendirdiği, "Galatasaray'ın marka değerinden dolayı UEFA'dan fazla ceza almayız" söylemine sert tepki geldi.

Finansal Fair Play kriterlerine uyum sağlamakta güçlük çektiği içinAvrupa'dan men cezası ile karşı karşıya kalan Galatasaray, kritik bir süreçten geçiyor.

Başkan Dursun Özbek önderliğindeki heyet, 23 Şubat'ta UEFA'ya yeni bir savunma ve sunum yaparak, olası bir cezanın önüne geçmek istiyor. Konu kulübün gündeminden düşmediği için başta başkan Özbek olmak üzere, yöneticilerin büyük bir bölümü çeşitli açıklamalar yapıyor.

O açıklama tartışılıyor

Açıklamalarda sıkça dile getirilen bir ifade ise tartışma konusu. Sarı-Kırmızılı yöneticilerin, "Galatasaray'ın bir marka değeri var. Bu nedenle UEFA bize fazla ceza vermemeli" şeklindeki açıklaması, tartışılır durumda.

Galatasaray Yönetimi'nin bu yaklaşımına sert tepki veren isimlerden birisi de gazeteciBülent Timurlenk oldu. Katıldığı TV programında Galatasaray yönetiminin konuya yaklaşımını eleştiren Timurlenk, şunları söyledi:

'Barcelona bile ceza aldı'

"Galatasaray cephesi, 'Marka değerinden fazla ceza almayız. UEFA bize ceza vermemeli' diyor. Ya siz kendinizi ne zannediyorsunuz! Koskoca Barcelona kulübü ceza aldı. Siz nasıl ve neye inanarak ceza almayız diyorsunuz. Yok ki böyle bir mantık."

"Gidip Avrupalı mantığına 'kur farkı oldu da şu oldu bu oldu' diye savunma yapıyorsunuz. Yahu böyle bir savunma olur mu!"

'Bu fikirleri üretenler...'

Galatasaray Yönetimi'nin ekonomik katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği 'Tek yürek tek bilek' kampanyasını da eleştiren Timurlenk, "Türkiye'nin her sokağında GS Store mu var? 10 TL bileklik almaya gidecek olan adam 20 TL yol parası verecek. Bu fkirleri üreten adamlar bunları çok müthiş pazarlama fikri falan mı zannediyor" yorumunu yaptı.

Fanatik