Fransız gazeteciden tepki çeken 'Galatasaray' paylaşımı

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi E Grubu'ndaki beşinci maçında Marsilya'yı konuk etmeye hazırlanırken kritik karşılaşma öncesi Fransız gazeteci Romain Canuti'nin Nef Stadyumu'ndan yaptığı paylaşım büyük tepki çekti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Kasım 2021 14:03
Fransız gazeteciden tepki çeken 'Galatasaray' paylaşımı

UEFA Avrupa Ligi E Grubu'ndaki beşinci maçında Marsilya'yı konuk etmeye hazırlanan temsilcimiz Galatasaray'a dair kritik karşılaşma öncesi Fransız ekibini takip eden gazeteci Romain Canuti'nin paylaşımı büyük tepki çekti.

Olympique Marsilya hakkında en popüler haber sitesi Le Phoceen'de görev yapan Romain Canuti, Galatasaray maçı için Türkiye'ye gelmişti. Fransız gazeteci; Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu'nda Aslan heykelinin üstüne oturur şeklinde bir pozu, "Galatasaray'ın aslanını evcilleştirdim" notuyla paylaştı.

screenshot-10.jpg

Tepkiler sonrası paylaşımını kaldırdı

Fransız gazeteci, gerçekleştirdiği hareket nedeniyle güvenlik görevlisi tarafından uyarı aldığını belirtmişti. Paylaşım sonrası ise internet üzerinden reaksiyon daha sert oldu. Galatasaraylı taraftarların büyük tepkileri üzerine Romain Canuti, paylaşımını sildi.

Canuti'den Türkçe özür

Yaşanan olay nedeniyle büyük tepki gören Romain Canuti, paylaşımını kaldırmanın yanı sıra hesabından Türkçe de bir özür mesajı paylaştı. Bu mesajda, "Dün akşamki basın toplantısından önce, şaka olduğunu düşündüğüm anlamsız hareketle haddimi aştığımı üzülerek fark ettim. Bu sebepten dolayı kırdığım ve üzdüğüm tüm Galatasaray taraftarından özür dilerim" ifadeleri kullanıldı.