Finalin habercisi mi? Çakır'a çeyrek finalde maç yok!

Avrupa Şampiyonası’nda en çok maç (9) yöneten hakem olarak tarihe geçen Cüneyt Çakır’a, çeyrek finallerde maç verilmedi. Çok formda olan Çakır’ın, Wembley’deki yarı finallerin birinde ya da finalde olmasına artık kesin gözüyle bakılıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Temmuz 2021 11:55
Finalin habercisi mi? Çakır'a çeyrek finalde maç yok!

EURO 2020'de çeyrek final karşılaşmalarının hakemleri belli oldu. Son 8'e kalan takımların maçları ve hakemler şöyle:

2 Temmuz Cuma

19:00 İsviçre - İspanya (Michael Oliver)

22:00 Belçika - İtalya (Slavko Vincic)

3 Temmuz Cumartesi

19:00 Çekya - Danimarka (Björn Kuipers)

22:00 Ukrayna - İngiltere (Felix Brych)

Çeyrek finaldeki 4 karşılaşmada da Cüneyt Çakır ve ekibine maç verilmedi. Bu da iyi bir turnuva geçiren Çakır'ın yarı final ya da finalde görev alma ihtimalini artırdı.

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Cüneyt Çakır ve yardımcılarının performansı dikkat çekerken, Türk hakemler bugün Londra'ya uçtu.

Bugün başlayacak çeyrek final maçlarında görevi olmayan Çakır ve yardımcıları, atama beklemek üzere UEFA tarafından Londra'ya davet edildi. Londra'da oynanacak yarı final ve final maçları için 7 hakem grubu davet alırken Türk hakemler kampa girmek üzere Londra'ya gitti.

Cüneyt Çakır en çok maç yöneten hakem

Euro 2020'de yarı final maçlarını yönetecek hakemler 4 Temmuz'da açıklanacak. Bu maçlar için 7 aday var. 7 hakem ve yardımcılarından 3'üne UEFA tarafından yarı finaller ve final maçında görev verilecek. Yarı final veya final maçı almak için şansı çok yüksek olan Çakır, Euro 2012'de İspanya ile Portekiz arasında oynanan yarı finali yönetmişti. Son olarak İspanya ile Hırvatistan arasında oynanan son 16 turu müsabakasında görev yapan Cüneyt Çakır bu karşılaşma ile turnuva tarihinde en çok maç yöneten hakem olmuştu.

Yarı final ve finalde görev almayı bekliyor

EURO 2012, EURO 2016 ve EURO 2020'de toplam 9 maçta görev yapan FIFA kokartlı Cüneyt Çakır, yarı finaller veya final maçında görev almayı beklerken, şimdiye kadar 56'sı A Milli takımlar düzeyinde olmak üzere 200'e yakın uluslararası müsabakada düdük çaldı..