Fenerbahçe’ye saldırıyı kim yaptı?

Fenerbahçe’ye saldırıyı kim yaptı?
Fenerbahçe’nin 4 Nisan’daki Rize karşılaşması dönüşü uğradığı silahlı saldırı sonrası 2 kişi göz altına alınsa da serbest bırakıldı. Sarı-Lacivertliler, faillerin bulunmasını istiyor. Konunun uzmanları ise ilginç...

Fenerbahçe’nin 4 Nisan’daki Rize karşılaşması dönüşü uğradığı silahlı saldırı sonrası 2 kişi göz altına alınsa da serbest bırakıldı. Sarı-Lacivertliler, faillerin bulunmasını istiyor. Konunun uzmanları ise ilginç açıklamalarda bulundu.

Trabzon’un Sürmene ilçesinde Fenerbahçe takım otobüsüne düzenlenen silahlı saldırının faillerinin hala bulunamaması kamu vicdanını rahatsız ediyor.

Sarı-Lacivertliler, 4 Nisan’da Çaykur Rize ile deplasmanda oynadığı maçın ardından silahlı saldırıya uğramıştı. 2 kişi göz altına alınırken, sorguları sonrası delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

Sarı-Lacivertliler, faillerin bir an evvel bulunmasını istiyor. Konunun uzmanları konuyla ilgili son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu.

‘Kimin işine geliyorsa o yaptırmıştır’

Saldırının ardında Türkiye’de kaos çıkarma planı olduğunu belirten Polis Akademisi eski Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Cerrah “Aydınlatılması zor ama imkansız değildi. Faillerin bulunmasındaki gecikme olayda derin bir ilişkinin olduğunu kuvvetlendiriyor. Zaten olay ilk olduğunda hemen iki kişinin yakalanması beni şaşırtmıştı” ifadelerini kullandı. Cerrah olayın arkasındaki yapıya ilişkin olaraksa, “Bu olaydan kim menfaat sağlıyorsa, şu andaki konjonktürde bu yaşananlar kimin işine geliyorsa saldırıyı yaptıranlar onlardır” diye görüş bildirdi.

‘Bürokraside çok büyük bir hastalık var’

Fenerbahçe otobüsüne düzenlenen saldırıyı ve diğer olayları kamuoyundan gizlemeye ve örtbas etmeye yönelik bir çalışma olduğunu belirten Bingöl eski Emniyet Müdürü ve Güvenlik Stratejileri Araştırma Derneği Başkanı Ercan Taştekin “İçişleri ve Güvenlik bürokrasisinde çok büyük bir hastalık var. Bu hastalık başarısızlığı başarı gibi gösterme hastalığı. Kamuoyuna karşı bir algı çalışması olayı örtbas ve gizleme politikası var. Bu çok sancılı ve sıkıntılı bir durum. Faili meçhullerin genel itibariyle aydınlatılmamış olması bizi endişeye sevk ediyor” diye konuştu.