Fenerbahçeli İrfan Can Kahveci isyan etti: Sabrettim, sustum...

Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu İrfan Can Kahveci, Altay karşılaşmasının ardından eleştirilere yanıt verdi. Algı operasyonu yapıldığını söyleyen İrfan Can Kahveci, 'Karakterimi kimse asla eleştiremez' dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Ocak 2022 22:54
Fenerbahçeli İrfan Can Kahveci isyan etti: Sabrettim, sustum...

Fenerbahçe’nin Altay’ı 2-1 yendiği maçta 1 gol atıp 1 de asist yapan İrfan Can Kahveci, karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluş mikrofonlarına konuştu. Hakkındaki eleştirilere yanıt veren İrfan Can Kahveci, kilo aldığı iddialarına tepki gösterdi. Milli futbolcu, “Ama sabrettim, sustum. Susmam kabul etmem anlamına gelmiyor” dedi. İşte İrfan Can Kahveci’nin maç sonu röportajı:

“Öncelikle Ahmet Çalık kardeşime Allah’tan rahmet diliyorum. Hem altyapıda hem de A takımda uzun sürelerimiz geçti. Çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı. Ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum”

“Algı operasyonları yapıyorlar”

“İçinde bulunduğumuz durumdan dolayı Fenerbahçe taraftarından, camiasından özür dileriz. Hem kendi adıma, hem takım arkadaşlarım adına özür dilerim. Uzun zamandır üstümüze algı operasyonları yapmaya çalışıyorlar. Futbolumla herkes eleştirebilir beni. Ama karakterimle asla eleştiremezler.”

“Yok hocayı yemişiz…”

“Bugün de onların aklından geçenleri de biliyorum. Bugün iyi oynadı buraya çıktı konuşuyor diye. Çünkü konuşmuyor diyorlar yenildikten sonra. Ama sabrettim sustum. Yok hocayı yemişiz, onun gibi cümleler kuruyorlar. İrfan’ın 5 kilo fazlası var diyorlar. Bir sürü şeyler söylüyorlar. Ama sabrettim, sustum. Susmam kabul etmem anlamına gelmiyor.”

“Verilere dayanmadan yalan iddialar”

“Futbolumla eleştirebilirler ama karakterimle beni eleştiremezler. Kilo fazlası var diyorlar nerede ya. Kilo ölçümü yapıyorlar bize yanımızdalar mı? Biliyorlar mı? Verilere dayanmadan yalan iddialar atıyıorlar. Taraftarımızdan ricam bu takımın arkasında durmaları bugünkü gibi. Bizim tek gücümüz taraftarlar. İnşallah galibiyet serimizin başlangıcı olur.”

“Saha dışında işimiz olamaz”

“Giden hocamıza da teşekkür ederim. Biz futbolcu olarak gelen hocalarımızdan öğrenebildiklerimizi sahaya yansıtmak. Bizim işimiz saha içinde. Saha dışında bizim işimiz olamaz. Başkanımız gece gündüz çalışıyor. Onların sorumluluğunda olan şeyler var, bizim sorumluluğumuzda olan şeyler var. Herkes çok istekli ama bazen şanssızlıklar olabiliyor.”