Fenerbahçe, Trabzonspor ve Sivasspor'un kaderini Beşiktaş yazdı
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 19.05.2021 01:19

Fenerbahçe, Trabzonspor ve Sivasspor'un kaderini Beşiktaş yazdı

Süper Lig'i şampiyon tamamlayan Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası'nda da zafere ulaştı ve sezonu çifte kupayla tamamladı. Bu sonuçla Fenerbahçe'nin hangi UEFA turnuvasına katılacağı da netleşirken, Sivasspor da Avrupa biletini kaptı

 

Süper Lig'i şampiyon tamamlayan Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası'nda da zafere ulaştı ve sezonu çifte kupayla tamamladı. Siyah-beyazlıların kupa zaferinin ardından Fenerbahçe'nin hangi UEFA turnuvasına katılacağı da netleşirken, Sivasspor da Avrupa bileti kazandı.

ekran-resmi-2021-05-18-23-07-43.png

Fenerbahçe Play-off turundan katılacak

Beşiktaş'ın Türkiye Kupası'nı kazanmasının ardından gelecek sezon Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edecek. Sarı-lacivertliler, UEFA Avrupa Ligi'ne Play-off Turu'ndan katılacak ve bu turu geçmesi durumunda gruplarda yer alacak. Bu turda maçlar 19 Ağustos ve 26 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

ekran-resmi-2021-05-18-23-00-12.png

Sivasspor da Avrupa kupalarında mücadele edecek

Ligi beşinci bitiren Sivasspor, Avrupa kupalarında mücadele edecek. Beşiktaş'ın Türkiye Kupası'nı almasının ardından Sivasspor gelecek sezon yeni kurulan UEFA Konferans Ligi'nde yer alacak. Yiğidolar, 2. Eleme Turu'ndan UEFA Konferans Ligi'ne dahil olacak ve ilk maçlarına 22 ve 29 Temmuz tarihinde çıkacak. Sivasspor'un gruplarda yer alabilmesi için 3 eleme turu geçmesi gerekiyor.

Trabzonspor Avrupa Konferans Ligi'nde

Sivasspor ile birlikte lig dördüncüsü Trabzonspor da UEFA Konferans Ligi'nde boy gösterecek. Bordo-mavililer, 3. Eleme Turu'ndan gireceği UEFA Konferans Ligi'nde ilk maçlarını 5 ve 12 Ağustos tarihinde oynayacak. Trabzonspor'un gruplarda yer alabilmesi için 2 eleme geçmesi gerekiyor.

 

Spor