Fenerbahçe İle Eşleşen Amedspor'a Kötü Haber!

Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile eşleşen Amedspor'a Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan (PFDK), kötü haber geldi.PFDK, 28 Ocak 2016 tarihinde oynanan Medipol Başakşehir-Amed Sportif Faaliyetler Ziraat Türkiye Kupası...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Fenerbahçe İle Eşleşen Amedspor'a Kötü Haber!

Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile eşleşen Amedspor'a Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan (PFDK), kötü haber geldi.

PFDK, 28 Ocak 2016 tarihinde oynanan Medipol Başakşehir-Amed Sportif Faaliyetler Ziraat Türkiye Kupası maçında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle Diyarbakır ekibine, 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 20 bin TL para cezası verdi.

Kurul, Amedspor ile ilgili kararını şöyle duyurdu:

"Amed Sportif Kulübü'nün, 28.01.2016 tarihinde oynanan Medipol Başakşehir-Amed Sportif Faaliyetler Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Amed Sportif Faaliyetler Kulübü'nün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin kupa kategorisinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Amed Sportif Kulübü'nün, taraftarlarınca ideolojik propaganda yapılması nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 20.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir."

AMEDSPOR CEZAYI FENERBAHÇE MAÇINDA ÇEKECEK

Bu ceza nedeniyle Diyarbakır'da 9-10-11 Şubat tarihlerinden birinde oynanacak Amedspor-Fenerbahçe karşılaşması seyircisiz yapılacak. Rövanş maçı ise 1-2-3 Mart tarihlerinden birinde...

TFF Disiplin Talimatı'nın 99. maddesi gereği seyircisiz oynama cezalarında lig ile Türkiye Kupası maçları ayrı kategori sayılıyor ve cezalar kendi kategorilerinde infaz ediliyor. Söz konusu madde şöyle:

DENİZ NAKİ DİSİPLİN KURULU'NA SEVK EDİLDİ

Öte yandan, Amedsporlu futbolcu Deniz Naki de sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle PFDK'ye sevk edildi. Konu ile ilgili açıklama şöyle:

"AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübü futbolcusu DENİZ NAKİ'nin 31.01.2016 tarihinde oynanan BURSASPOR- AMED SPORTİF FAALİYETLER Ziraat Türkiye Kupası müsabakası sonrasında Facebook hesabından paylaştığı beyanları suretiyle "sportmenliğe aykırı açıklamaları" ile "ayrımcılık ve ideolojik propaganda yapması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. ve 42. maddeleri uyarınca 02.02.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."