Fenerbahçe-Erzurumspor maçı yorumu: Korku dağları delermiş

Fenerbahçe-Erzurumspor maçı yorumu: Korku dağları delermiş

Süper Lig'in 39. haftasında Fenerbahçe sahasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile karşı karşıya gelecek. Spor spikeri Emre Tilev karşılaşma öncesi değerlendirmelerde bulundu

Fenerbahçe, Süper Lig'in 39. haftasında sahasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile karşılaşıyor. Futbol A Takım Direktörü Emre Belözoğlu yönetimindeki sarı-lacivertli takım, geride kalan haftalarda topladığı 73 puanla ligde bir maç eksiği ile 3. sırada bulunuyor.

Liderlik yarışı ve düşme hattı için son derece kritik olan bu karşılaşma öncesi spor spikeri ve yorumcusu Emre Tilev Halk TV'ye değerlendirmelerde bulundu.

ekran-resmi-2021-05-03-19-45-15.png

Emre Tilev, "Korku dağları beklermiş. İşte öylesine bir maç...Kimsenin korkmaması, cesur olması ve cesaretle saldırması gereken bir mücadele. İki tarafın da 3 puana muazzam ihtiyacı olduğu bir maç. Bir tarafta ligde kalma savaşı içerisinde artık kan kaybına tahammülü kalmamış, Yılmaz Vural’ın gelişiyle birlikte bir ivmelenme yakalamış ama zaman zaman inişli çıkışlı bir grafik ortaya koymuş Erzurumspor var. Diğer tarafta 5 hafta içerisinde hiç kaybetmemiş ve Emre Belezoğlu’yla birlikte şampiyonluk parolasını farklı bir noktaya çekmiş ama rakibinin kazandığı haftada kaybetmeye tahammülü olmayan bir Fenerbahçe... " dedi.

'Ya buradayım ya yokum' mücadelesi!

Fenerbahçe'nin % 75 oranında kazanmaya yakın olduğunu belirten Tilev,  "Kendi evinde avantajlı ama seyirci yok. İşte asıl sorun burada başlıyor. Belki de bu sezon bütün büyük takımların ve geçen yıl Başakşehir’in şampiyonluk yürüyüşünün ana sebeplerinden biri de taraftarının olmayışı ve bu yüzden Fenerbahçe için Erzurumspor arasında mutlak favoridir ifadesini kullanmak zaman zaman temkinli davranmak ögesinden yola çıkarak söylenebilecek bir yapı değil. 
Şimdi buradan yola çıkacak olursak %75 Fenerbahçe diyoruz ama can havliyle saldıran yaralı bir Erzurumspor karşımıza çıktığında da ne olur bilemiyoruz. Bu yüzden Fenerbahçe için Shakespeare’in  tiradı gibi 'olmak ya da olmamak'... Erzurumspor’un da “Ya buradayım ya yokum” mücadelesine çıkacak olduğunun altını çizelim ve hiç kuşku yok ki iki teknik adam da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün seslendiği gibi seslenecek oyuncularına: İlk hedefiniz kale yenmeden dönmeyin!" ifadelerine yer verdi.