Ergin Ataman: Kovulmadığım sürece buradayım
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 10.05.2021 16:43

Ergin Ataman: Kovulmadığım sürece buradayım

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, lacivert-beyazlıların Avrupa basketbolundaki en kurumsal kulüp olduğunu belirterek, 'Kovulmadığım sürece Avrupa'da Anadolu Efes'teyim' dedi.

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, lacivert-beyazlıların Avrupa basketbolundaki en kurumsal kulüp olduğunu belirterek, "Kovulmadığım sürece Avrupa'da Anadolu Efes'teyim." dedi.

Ataman, son dönemdeki başarılarının ardından başka kulüplere transfer olmayı hiç düşünmediğini söyledi.

Kendisine göre Avrupa basketbolunda Anadolu Efes'in en kurumsal ve en organize kulüp olduğunu aktaran Ergin Ataman, şöyle devam etti: "Anadolu Efes'in organizasyonunu yaşadıktan sonra Avrupa'da başka bir takıma transfer olmayı hiç düşünmedim. Kendi ülkemdeyim. Türkiye'nin takımı Anadolu Efes ve biz çok uyumlu bir çalışma içindeyiz. Böyle bir düşüncem hiç olmadı. Sürekli NBA ile ilgili soru geliyor. NBA'i çok zor görüyorum. Bir Avrupalı koçun başarılarından sonra başantrenör olarak başlaması NBA tarihinde yok. İleride böyle bir oluşum sonrası bana bir teklif gelirse tabii ki bunu düşünürüm. Hiçbir zaman başkalarının büyük gördüğü görevden kaçınmam. Önümüzdeki 2 sezon Anadolu Efes ile ciddi, güzel ve uyumlu bir birlikteliğimiz olacak. İnşallah buna devam ederiz. Mourinho, belgeselinde, 'Biz antrenörler her ne kadar profesyonel olsak da aslında çok duygusal insanlarızdır. Takımlarla, oyuncularla ve kurumlarla hep bir bağ oluştururuz. Onun için biz ne kadar başarılı olursak olalım kovulmadığımız sürece takım değiştirmeyiz.' diyor. Benim de durumum bu şekilde. Kovulmadığım sürece Avrupa'da Anadolu Efes'teyim ama ileride NBA'den teklif olursa değerlendiririz."

 

 

Spor