Emre Tilev'den Mustafa Cengiz yorum: Daha ağır hezimet yaşayabilir

Emre Tilev'den Mustafa Cengiz yorum: Daha ağır hezimet yaşayabilir

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 29 Mayıs'ta gerçekleştirilecek seçim öncesinde adaylık başvurusunu Divan Kurulu Başkanlığı'na gönderdi. Emre Tilev, Mustafa Cengiz'in adaylığı hakkında konuştu

Galatasaray'da 29 Mayıs'ta yapılacak başkanlık seçimi öncesinde flaş gelişme. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Divan Kurulu Başkanlığı'na adaylık başvurusunda bulundu. Spor spikeri ve yorumcusu Emre Tilev, Mustafa Cengiz'in başkan adaylığı hakkında Halk TV'ye değerlendirmelerde bulundu.

ekran-resmi-2021-05-04-10-19-07.png

Emre Tilev, "Galatasaray’da Sayın Mustafa Cengiz’in yıprandığı bir süreçte yeniden başkanlığa aday olma yaklaşımı benim futbol içerisinde başkanlık hüviyetine insanların ne kadar sıkı sıkıya bağlı olduklarını ve bu koltuk sevdasının hangi boyutta olduğunu anlamakta hep zorlandığım gerçeğini suratıma bir tokat gibi yine çarptı. Mustafa Cengiz Başkan genel yapıya ve genel görüntüye baktığında eğer şapkasını önüne koyup düşünebilse doğru adımları atabilse başkanlık yapısı içinde asla olmayacaktı. Başkanlığın getirmiş olduğu sevda ve pırıltılı dünya her şeyi değiştiriyor. Başkan yeniden aday. Başkan adayda Galatasaray taraftarı, seçici kurulu ve kongre üyeleri onu kabullenecek mi?" dedi. 

'Dursun Özbek'in uğradığı hezimetten daha ağırını yaşayabilir'

Dursun Özbek'in başkan adaylığını doğru bulmadığını belirten Tilev, "Karşısında Burak Elmas gibi güçlü aday çıkarsa seçimi siler süpürür. Dursun Özbek'in uğradığı hezimetten  daha ağır bir hezimetle karşı karşıya kalır. Sürpriz kutusundan çıkan bir başkandı. Yine başka bir sürpriz kutusunda seçimi kaybedebilir. Bu yüzden burada bırakması gerekirdi. Başkanın yeniden adaylığı kendisini yıpratır. Bitir be başkan..."  ifadelerine yer verdi.