Duygun Yarsuvat resmen aday!

Duygun Yarsuvat resmen aday!
Sarı-kırmızılı takıma kısa bir dönem başkanlık yapmak için futbol dünyasına giren Yarsuvat'ın gözü şimdi de TFF başkanlığında...Galatasaray’ın eski başkanı Duygun Yarsuvat, düzenlediği basın toplantısıyla Türkiye...

Sarı-kırmızılı takıma kısa bir dönem başkanlık yapmak için futbol dünyasına giren Yarsuvat'ın gözü şimdi de TFF başkanlığında...

Galatasaray’ın eski başkanı Duygun Yarsuvat, düzenlediği basın toplantısıyla Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı için adaylığını resmen açıkladı.

Yarsuvat’ın sözleri şöyle;

“Eğer futbol sadece bir oyun değilse, ne şekilde kazanıldığının önemi yoksa bu çiftlikte yaşamaya devam edebilirsiniz. Başka takım taraftarı sizin düşmanınız değilse, o zaman futbolda sevgi ve barışı getirmiş olursunuz. Tüm futbol şirketleri iflas halindeyken şirketleşme istiyorsa, Kulüpler Birliği yasası ve Süper Lig A.Ş’ye taraftar oluruz. Hukuka aykırı tüm uygulamalar futbol havzasından silinmelidir, kazınmalıdır.

Özgün ve özerk bir futbol düzeni istiyorsanız gelin beraber hareket edelim. Demokrasiden korkmuyorsanız seçim yapmanız icap eder. Futbolcuların milli takımda ıslıklanmalarını ve maça çıkamamalarını normal buluyorsanız bu şekilde devam edebilirsiniz. Delege listesinin açıklanmasından sonra 1 gün içinde adayları açıklamak zorunda bırakıyorsanız bu bir seçim değildir, tayindir.

Tüm yurtta futbolcuların sağlık sorunlarıyla ilgilenecek ve tedavilerini gerçekleştirecek futbolcu hastanesi kurulacak. Futbol programları magazin programına dönüşmesi hoşunuza gidiyorsa, lütfen yatağınıza gidin. Koltukta uyumayın, boynunuz ağrır.

Kulüpler sporu bırakıp, AVM ve otopark işletmek için sıraya girmişse ve buna fırsat veriliyorsa, bu maskeli balo devam etmeli. Spor kulüpleri yalnızca sportif faaliyetlerle ilgilenmeli. ‘Borcu yok’ kağıdı almayı bırakmalı. Adalet güçlünün yanında değil, haklının yanında ve adil olmak ise bu mekanizmaya çomak sokulmalı ve buna son verilmeli.”