Dünya Şampiyonası'nda korku dolu anlar!

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleştirilen Dünya Su Sporları Şampiyonası’nda, artistik serbest solo yüzme müsabakasının sonunda şampiyona tarihinde unutulmayacak bir an yaşandı. ABD'li yüzücü havuzda egzersiz yaparken bir anda bayıldı ve suyun dibine batmaya başladı. O anları takım arkadaşları korkuyla izledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Haziran 2022 09:30
Dünya Şampiyonası'nda korku dolu anlar!

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de 17 Haziran - 3 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Dünya Su Sporları Şampiyonası'nda şok eden bir olay yaşandı.

Amerikalı yüzücü bir anda bayıldı

İspanyol Andrea Fuentes antrenörlüğünü yaptığı Amerikalı yüzücü Anita Alvarez, havuzda egzersiz yaptığı sırada bir anda bayıldı.

ekran-resmi-2022-06-23-09-22-56.png

Havuzun dibine doğru battı

Alvarez, bayıldıktan sonra hareketsiz kalırken, bilinçsiz bir şekilde havuzun dibine doğru battı. ABD'li milli yüzücüyü kurtarmak için havuz kenarındakiler ise hemen harekete geçti.

Suyun dibinden çıkarıldı

Anita Alvarez’i kurtarmak için suya atlayan antrenörü ve bir yarışma asistanı bayılan yüzücüyü tutarak hızla suyun yüzeyine doğru çıkardı.

ekran-resmi-2022-06-23-09-22-50.png

İlk müdahale sonrası hastaneye kaldırıldı

Hemen kenara alınana talihsiz yüzücü ilk müdahalenin ardından sedyeye alınarak hastaneye götürülmez üzere ambulansa bindirildi.

Takım arkadaşları gözyaşlarına boğuldu

Bu sırada Alvarez'in takım arkadaşları ve izleyenler korkudan gözyaşlarına boğuldu. Daha sonra takımından yapılan açıklamada Amerikalı yüzücü Anita Alvarez’in durumunun son derece iyi olduğu ve hemen ertesi gün tekrar yarışabilecek durumda olduğu duyurdu.

ekran-resmi-2022-06-23-09-22-44.png

Daha önce de suda bayıldı

Amerika Milli Yüzme Takımı’ndan yapılan açıklamaya göre Alvarez bu durumu ilk kez yaşamadı. Geçen yıl eleme testlerinde yine Alvarez’in başına aynı durum geldi.

Sağlık kontrolüne girecek

Milli yüzücünün herhangi bir hayati tehlikesinin olmadığı fakat bir yıldan kısa bir süre içinde ikinci kez bayılmasının nedenlerini belirlemek için önümüzdeki günlerde Alvarez’e bir sıra tetkik yapılacağı açıkladı.

ekran-resmi-2022-06-23-09-22-35.png

'Nefes almadığını görünce çok korktum'

Alvarez’i kurtaran ABD Artistik Yüzme Takımı Antrenörü Andrea Fuentes açıklamasında, ‘Suya atlamak zorunda kaldım çünkü hiçbir cankurtaran atlamadı. Çok korktum çünkü Anita’nın nefes almadığını gördüm. Ama neyse ki şimdiden durumu çok iyi. Biraz dinlenmesi lazım. Yarın tüm gün dinlenecek ve takım finalindeki yarışta çok daha iyi olacak.’ İfadelerini kullandı.