Didier Drogba’dan ırkçılık itirafı: Fenerbahçe maçında...

Galatasaray'ın unutulmaz oyuncularından Didier Drogba, Türkiye'de oynadığı dönemde Fenerbahçe ile karşılaştıkları maçta ırkçı saldırılara maruz kaldığını açıkladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Ekim 2021 20:41
Didier Drogba’dan ırkçılık itirafı: Fenerbahçe maçında...

Bir dönem Galatasaray'da formasını terleten ve dünya futbolunun önemli isimlerinden Didier Drogba, Fenerbahçe maçında ırkçılığa maruz kaldığını açıkladı.

Sarı kırmızılı takımın eski yıldızı Didier Drogba, France TV'ye verdiği röportajda Fenerbahçe maçında yaşadığı olayı anlattı.

Drogba, "Fenerbahçe maçında umursamadım, ırkçılık yapıldı. Fransa'da belli takımlara karşı oynadığım maçlarda umursamadım. İngiltere'de de, cahil insanların olduğu diğer ülkelerde de umursamadım. İsterseniz buna ilgisizlik deyin" dedi.

Drogba ırkçılığa karşı, insanları saygıya zorladığının altını çizerek "Bir izlenim bırakabileceğiniz bir yerde, yaptığınız işte en iyisi olmak ırkçılıkla en iyi savaştır. En güçlü olarak, daha iyi olarak. Bu benim insanları saygıya zorlama yöntemimdi. Yani beni ten rengimden dolayı sevmiyor ama beni desteklemeli. Güçlü olduğum için beni alkışlamalı. Bu benim onunla savaşma ve ırkçı insanları biraz daha az aptal yerine koymam yöntemim" sözlerine yer verdi.