Çinliler Çıldırmış Olmalı! 100 Milyon Dolar...

Son olarak Jackson Martinez 42 milyon Euro bonservis bedeli ile Çin'in yolunu tuttu. Martinez'e ödenen para bile Hulk için teklif edilen paranın yanında ufak kalıyor.Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in öncülüğünde futbola inanılmaz...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Çinliler Çıldırmış Olmalı! 100 Milyon Dolar...

Son olarak Jackson Martinez 42 milyon Euro bonservis bedeli ile Çin'in yolunu tuttu. Martinez'e ödenen para bile Hulk için teklif edilen paranın yanında ufak kalıyor.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in öncülüğünde futbola inanılmaz paralar harcamaya başlayan Çin, Ocak dönemine adeta damga vurdu.

Gervinho, Guarin, Mbia, Ramires, Jackson Martinez gibi Avrupa futbolunun önemli isimler, Çin’in yolunu tutarken son hedefleri ise Zenit’ten Hulk oldu.

Izvestia gazetesinin haberine göre Shanghai Shenhua, Hulk için Zenit’e 100 milyon Dolar (91 milyon Euro) önerdi fakat Rus ekibi bu teklifi reddetti. Konu hakkında Izvestia’ya konuşan Zenit’e yakın bir kaynak, “Hulk için gelen teklif inanılmazdı” derken “Bu bir prensip meselesi. Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Benfica ile oynayacaklar. Ayrıca bu dönemde transfer yapmak pek de kolay değil” ifadelerini kullandı.

Manchester City’nin bağlı olduğu City Football Group’un %13’ünü satın alan, Atletico Madrid, Sochaux, ADO Den Haag, Rayo Vallecano, Real Sociedad gibi kulüplerde hisse satın alan Çinliler futbolda dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar.

(Ajansspor)