Cengiz Ünder'den itiraf: Galatasaray tarafından davet edildik!

Galatasaray-Marsilya maçı öncesi milli yıldız Cengiz Ünder'den çarpıcı Galatasaray itirafı geldi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Kasım 2021 18:44
Cengiz Ünder'den itiraf: Galatasaray tarafından davet edildik!

Fransa'nın önde gelen gazetelerinden L’Equipe, Galatasaray ile Marsilya arasında bu akşam oynanacak UEFA Avrupa Ligi maçı öncesinde Altınordu ve Cengiz Ünder ile ilgili iki sayfalık analiz bir haber yayınladı.

Fransız gazetesinin muhabiri Mathieu Gregoire, Marsilya'da forma giyen milli yıldızın altyapısından yetiştiği Altınordu’nun İzmir Torbalı'daki Metin Oktay Yerleşkesi’ne gelerek oyuncu hakkında geniş bilgiler aldı.

Gazetede yer alan habere göre; Altınordu Öz Kaynak Sistemi’nden yetişen Cengiz Ünder, kendisine her zaman güvendiğini belirterek, “Bugün A Milli Takım ve Avrupa hayallerimi gerçekleştirdiğim için gururluyum. Çocukken babamla beraber tamir dükkanında çalışırdım, kamyonların tamirinde kendisine yardımcı olurdum" dedi.

Akademi Ligi’nde oynarken bir karşılaşmadan sonra Galatasaray tarafından davet edildiğini hatırlatan milli oyuncu, “Galatasaray tarafından İstanbul’a davet edildik. Akademi takımına karşı oynadığım maçın ardından kalmamı istediler. Her zaman arkamda duran babam, genç yaşımda beni bir başıma İstanbul’da bırakma konusunda kararsız kaldı ve olmadı" diye konuştu.

Cengiz, Altınordu’da forma giyerken odasında David Silva’nın posterinin bulunduğunu da açıkladı.