Çalımbay: 'Hakemlerin Vicdanları Rahatsa Biz De Rahatız'

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, hakemlerin yönetimi ile ilgili fazla konuşmak istemediğini belirterek, "Hakemlerin vicdanı rahatsa biz de rahatız" dedi.Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında Gençlerbirliğini konuk edecek...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Çalımbay: 'Hakemlerin Vicdanları Rahatsa Biz De Rahatız'

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, hakemlerin yönetimi ile ilgili fazla konuşmak istemediğini belirterek, "Hakemlerin vicdanı rahatsa biz de rahatız" dedi.

Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında Gençlerbirliğini konuk edecek Kasımpaşa hazırlıklarını sürdürüyor. Kasımpaşa Kemerburgaz Tesisleri'nde, sabah saatlerindeki antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktör Rıza Çalımbay, hakemlerin aleyhlerine çok hata yaptığını söyledi.

"İKİNCİLİK VEYA ÜÇÜNCÜLÜK İÇİN MÜCADELE EDECEKTİK"

Hakemlerin yönetimi ile ilgili fazla konuşmak istemediğini vurgulayan Çalımbay, "Yapacak bir şey yok. O hatalar olmasaydı şu anda üçüncülük veya ikincilik için mücadele eden bir takım olacaktık. Tabii ki hata olur, insan hatadan sonra özür diler, 'yanlış yaptık' diyebilir, bir erdemdir. Ne hakem arkadaşlarıma itiraz ederim ne de konuşurum. Vicdanları rahatsa biz de rahatız. Kimseye kızgınlığımız yok" diye konuştu.

"LİGİN SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ"

Hedeflerinin ligi iyi bir yerde bitirmek olduğunu belirten Çalımbay, "Hakem hataları olunca zor görüyorum ama başaracak güçte bir takımız. Kulüplere UEFA'dan veya FIFA'dan ceza gelir puanları silinir ya, sanki bizim puanlar silinmiş gibi geliyor bana. Ligin sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ben hiçbir zaman kendi adıma bundan sonra hakem arkadaşlarıma bir şey demiyorum, yönetimimiz var gerekli yanıtları verirler" dedi.

"İKİNCİ YARIDA BÜTÜN MAÇLAR ZOR"

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Gençlerbirliği ile yapacakları maçın da zorlu geçeceğini belirterek, "İkinci yarı bütün maçlar zor. Bu maç da bizim için en zorlu karşılaşmalardan biri olacak. Hedefimiz var. Daha da yukarı gitmek istiyoruz. Gençlerbirliği alttan sıyrılmak istiyor. İyi form tuttular. İbrahim hocayla birlikte iyi hava yakaladılar. Bizim de mutlaka sahamızda kazanmamız gerekiyor. İkinci yarı bütün takımlar için zor, telafisi olmayan maçlar oynanıyor. Kazanıp rahatlamak istiyoruz, önümüze bakmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"SAHADA KIRAN KIRANA MÜCADELE EDERİZ"

İbrahim Üzülmez ile Beşiktaş'ta beraber çalıştıklarını hatırlatan Çalımbay, "İbrahim öğrencimdi. Takım arkadaşlarımızla karşılaşıyoruz. Beraber oynadığımız veya bizimle beraber çalışıp futbolu bırakmış arkadaşlarla karşılaşıyoruz. Saha dışında saygımız sonsuz, sahaya çıktığımızda herkesin sorumluluğu var, hedefleri var. Dostluğumuz bozulmaz. Sahada kıran kırana mücadelemizi yaparız" diye konuştu.

"GAZİANTEPSPOR MAÇINDA HAKEM HATASI YAŞADIK"

'Basın mensuplarının ikinci yarıdaki puan kayıplarının nedeni hakemler mi' sorusuna ise Çalımbay, "Gaziantepspor maçında hakem hatası yaşadık, puanımız gitti. Sadece ona bağlamamak lazım. Hata oluyor, her maç oluyor. Ama bizim girdiğimiz pozisyonları değerlendirmemiz gerekiyor. Üstünde durmayacağız. Eksiklerimiz vardı. Şu an Koita dışında eksiğimiz yok. Yine istikrarımızı yakalayacağız. İlk yarıda maç kazanmanın önemini biliyorduk ama önemli olun ligin sonunu istikrarlı bitirmek" diye cevap verdi.

"YENİ TRANSFER KOITA SAKAT"

Sakatlığı bulunan yeni transfer Bengali Fode Koita'nın da bir iki hafta içinde takıma katılacağını dile getiren tecrübeli teknik adam, "Sakatlarımız var, onlar da bir iki hafta içinde geldiği zaman daha iyi duruma geleceğiz" dedi.

"TRANSFERLERİ SADECE BUGÜNÜ DÜŞÜNEREK ALMADIK"

Takımdan üç oyuncunun ayrıldığını ve yerlerine üç transfer yaptıklarını hatırlatan Rıza Çalımbay, "İlerisi için aldığımız oyuncular var. Aldıklarımız 24-25 yaşındaki oyuncular. Popov, yeni Bulgaristan'ın en iyi savunma oyuncusu seçildi. Pavelka, Çek Milli Takımı'nın ön liberosu. Oynayan bir oyuncu. Koita, çok istediğimiz bir oyuncu, dört farklı yerde oynayabiliyor. Memnunuz. Tek sıkıntı Koita'nın sakatlığı. Kendisinden biri iki hafta yararlanamayacağız. Sadece bugünü düşünerek alınmadı, ilerisi için alındı. Faydalı olacaklardır" diye konuştu.

"TRANSFERLERDEKİ EN BÜYÜK SORUN UYUM"

'Basın mensuplarının yeni katılan sporcuların takım ile uyumu nasıl' sorusuna ise Çalımbay, "Transferlerdeki en büyük sıkıntı uyum. Transferler geç oluyor, geç olunca uyum zaman alıyor. Pavelka ve Koita, istediğimiz gibi uyum sağlayamadı. Pavelka'yı mecburen oynatıyoruz, kullanmak zorundayız. Sezon başında alabilseydik daha çabuk uyum sağlardı. İkisinden de yararlanacağız" şeklinde cevap verdi.

Spor