Burak Elmas sahneden çekiliyor! Mustafa Cengiz'e jest

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, cumartesi ve pazar günü yapılacak genel kurullarda bir önceki yönetim kurulunun dönemini ilgilendirdiği için sahnede yönetim kurulu masasında oturmayacaklarını belirtti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Ekim 2021 17:49
Burak Elmas sahneden çekiliyor! Mustafa Cengiz'e jest

Galatasaray başkanı Burak Elmas, ekim ayı olağan divan konseyi toplantısında açıklamalarda bulundu.

Burak Elmas, yüksek istişare toplantısı hakkında, “Camiamızda geçmişte misyon almış olan kıymetli isimlerin katıldığı istişare komitesi toplantısını yaptık.

Bu benim seçimde çok kere bahsettiğim ve yapmayı çok dilek ettiğim toplantıydı. Sağ olsunlar geçmişte başkanlık, ikinci başkanlık ve divan başkanlığı yapmış büyüklerimizin kıymetli bir kısmı bu davete icabet etti. Çok keyifli bir toplantı oldu.

Çok özlemişiz, onları görme fırsatımız oldu. Bu hoş aile fotoğrafını çekmeyi fırsat veren tüm eski lider, ikinci lider ve divan liderlerimize teşekkür ederim” diye konuştu.

“Onların oturması daha şık olacak”

Cumartesi ve pazar günü yapılacak genel konseylerle ilgili Lider Burak Elmas, “Birkaç bahis paylaşmak istiyorum. İdare konseyi olarak genel konseyin en sağlıklı halde yapılması için divan liderimizle bir arada elimizden gelen yardım ve dayanağı sağlıyoruz.

Bir evvelki yani kendi periyotlarını ilgilendiren iki olağan genel konseyde en uygun halde anlatabilmeleri, gelen tavsiye ve tenkitlere cevaplayabilmeleri için de bir evvelki idare konseyi ile istişarede bulunduk. Kendilerine istek ettikleri bilgi ve evrakları vermeye devam ediyoruz.

Mevcut idare konseyi olarak genel heyet onların periyodunu ilgilendirdiği için bizler sahnede idare konseyi masasında oturmayacağız. Bu iki gün için bizi ilgilendiren yetki ve bütçe kısmında geçeceğiz. Orada onların oturmasını daha uygun ve şık olacağını düşünüyoruz. Bu teklifi de onlara yaptık” biçiminde konuştu.