Beşiktaş’ta ‘Karanlık’ Dönem Bitti!

Beşiktaş’ta ‘Karanlık’ Dönem Bitti!
Beşiktaş yönetimi, yeni sezon öncesi sağlık ekibinde radikal bir değişikliğe gitti.Siyah-beyazlılar yaşanan sakatlıklar nedeniyle eleştirilerin hedefi olan Ertuğrul Karanlık’la yolları ayırırken sağlık ekibinin başına...

Beşiktaş yönetimi, yeni sezon öncesi sağlık ekibinde radikal bir değişikliğe gitti.

Siyah-beyazlılar yaşanan sakatlıklar nedeniyle eleştirilerin hedefi olan Ertuğrul Karanlık’la yolları ayırırken sağlık ekibinin başına A Milli Takım’ın da doktorluğunu yapan Sarper Çetinkaya’yı getirdi

Yaşanan üst üste sakatlıklar nedeniyle geçtiğimiz sezon birçok önemli oyuncusundan faydalanamayan Beşiktaş’ta eleştirilerin odağındaki isim olan doktor Ertuğrul Karanlık’la yollar ayrıldı. Sağlık ekibinin başına A Milli Takımımız’ın da doktorluğunu yapan Sarper Çetinkaya getirildi.

Karanlık uyguladığı değişik tedavi yöntemleriyle sahalara hızla dönülmesini sağlasa da eski performanslarını yakalayamayan siyah-beyazlı oyuncuların uzun süredir hedefindeydi. Öyle ki ligin 2. yarısında tedavilerde yaşanan sorunlar nedeniyle futbolcular, Karanlık yerine çare bulmak için Çetinkaya’ya gitmeyi seçmişlerdi.

Yaşanan sorunları ve şikayetleri dikkate alan Beşiktaş yönetimi, Karanlık’la anlaşarak yolları ayırma kararı aldı. Yerine ise Acıbadem Sporcu Sağlığı Merkezi menşeili olan ve A Milli Takım’ın da doktorluğunu yapan Sarper Çetinkaya ile anlaşıldı.

EKİP GENİŞLETİLECEK

Çetinkaya kendi seçeceği ekibiyle birlikte Kartal’ın tüm oyuncularının sağlığını kontrol altına alacak. Halihazırda bulunan masaj ve fizyoterapist ekibini kendi getireceği kişilerle genişletmeyi düşünen Çetinkaya, futbolculara daha hızlı ve kaliteli bir hizmet vermeyi planlıyor.

Kamp sonrası performansa göre Karanlık döneminden kalanların devam edip etmeyeceğini belirleyecek olan Çetinkaya duruma göre yeni masör ve fizyoterapistleri ekibine dahil edecek.

Şampiy10