Beşiktaş'ta İmza Şov!

Beşiktaş Kulübü devre arasında transfer ettiği Marcelo Guedes, Alexis Delgado ve Denys Boyko için imza töreni düzenledi.Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan törene Başkan Fikret Orman, ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, Basın Sözcüsü...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Beşiktaş'ta İmza Şov!

Beşiktaş Kulübü devre arasında transfer ettiği Marcelo Guedes, Alexis Delgado ve Denys Boyko için imza töreni düzenledi.

Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan törene Başkan Fikret Orman, ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, Basın Sözcüsü Metin Albayrak ve Dış Transfer Sorumlu Yöneticisi Erdal Torunoğulları katıldı.

İmza töreni öncesi bir konuşma yapan Fikret Orman üç oyuncuya da başarılar dilerken, Çin'e transfer olan Ersan Gülüm'e de Beşiktaş'a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Siyah Beyazlıların yeni transfer ettiği üç oyuncu da Beşiktaş'a başarılı olmak için geldiklerini ve şampiyonluk için çaba göstereceklerini açıkladılar.

Konuşmaların ardından imza töreni yapıldı ve oyuncular ile yöneticiler basına poz verdi.

İmza töreninden önce yapılan soru cevap bölümünde başkan Fikret Orman ve oyuncuların açıklamaları şu şekilde:

FİKRET ORMAN: "ARAS SEZON SONU ARAMIZA KATILACAK"

"Transfer ettiğimiz oyuncular arasında Boyko epey bir zamandır ilgilendiğimiz bir oyuncuydu. 2015 yılında UEFA'da yılın kadrosuna seçilmiş bir oyuncu. Çok istedik çok uğraştık. Hayırlı olsun inşallah. Beşiktaş'ta uzun seneler hizmet edecektir. Karakteriyle de bize çok uyan bir oyuncu olduğuna inanıyorum. Çok mutluyum.

Alexis, scout ekibimizin izlediği bir oyuncuydu. Önemli başarılar elde etmiş oyuncu. İspanya'da şampiyonluk yaşamış ve inşallah bu sene bizimle beraberde yaşayacak. O da Beşiktaş coşkusunu yaşayan ve buna uyan oyuncu. Çok önemli hizmetler verecektir.

Marcelo ile sezon başında ilgilenmiştik. Hayatta her şey kısmet. Onun çizgisi bizimle kesişiyordu. Kaderinde buraya gelmek vardı ve son zamanlarında transferi neticelendi. Ben Marcelo'nun da bizimle uzun zaman beraber olacağına ve bu forma için ter dökeceğine inanıyorum.

Bunun haricinde Aras'ı İspanya'ya verdik" diyerek açıklamalarına devam eden Fikret Orman, "O da önümüzdeki sezon kadromuza katılacak. Aras'la uzun seneler Beşiktaş'a hizmet edecektir. Onun için önümüzdeki 3 ayı kadromuzda daha fazla yer bulma imkanı zor olduğu için İspanya'ya göndermeyi uygun bulduk. Sezon sonu gelecek" dedi.

"ERSAN KENDİSİ GİTMEK İSTEDİ"

"Oyuncularımızın hiçbirisi makine değil. Bunlar insan. Bizden daha fazla bunları bir yere gönderip getirmek fikri oyuncuların istekleriyle oluşan bir şey. Bu bizim ailemizin parçası oyuncularımız da öyle. Biz olaya maddi olarak bakmıyoruz, aynı zamanda ahlaki değerlere de uygun olarak da bakıyoruz. Ersan epey bir zamandır Çin ekiplerinin ilgilendiği bir oyuncu. Fakat sezon başında böyle bir şey oluşmadı. Çok ciddi olarak 2-3 kulüpten teklif gelince oyuncunun alacağı parayla alakalı kafası karıştı. Ersan gitmek arzusunda idi. Transfer için bizi asıl zorlayan şey oyuncunun kendisidir. Biz fikrimizde değişiklik yapmadık. Ersan'ı satmak istemiyorduk. Ersan'ın bir özelliği var. Ersan çok önemli Beşiktaş duruşları gösterdi. Bizim sevdiğimiz bir oyuncu ve onun Beşiktaş menfaatine göre o arzusunu kırmadık. Kalsaydı Ersan'ın aklı gitmişti, konsantrasyonu kaybolmuştu. Rakamla ilgilenmiyoruz, kulüp menfaatine bakmıyoruz. Eğer bunu isteseydik daha önce daha yüksek fiyata da satardık 7 milyon Euro bir satış gerçekleşti. Ersan'da yaklaşık olarak içeride bir kısım alacağı vardı. Ocak ayı ödemelerini de içeride bıraktı. Almadı helalleştik. Ona yeni bir sayfa açıldı ve bu transferin oluşmasında Çebi ile beraber karar verdik. Ersan yarın sabah sakatlanmış olsa idi Beşiktaş futbol takımı sahaya mı çıkamayacak mıydı? Çok geniş bir kadromuz var. 2 önemli stoper aldık. Aynı zamanda Tosic var. Beşiktaş'ın önemli bir kadro derinliği var"

"ÇİN'DEN BAŞKA TEKLİF YOK"

"Çinlilerle alakalı ne Quaresma ne de Sosa ile alakalı bize bir şey gelmedi. Bazılarının kendi popülaritesini artırmak istediği şeyler var. Ama Beşiktaş Başkanı olarak bize teklif gelmedi. Gelseydi düşünmezdik bile. Şu andaki bütün konsantrasyonumuz şampiyonlukla alakalı. Olmamış bir şey için cevap vermeyi düşünmüyorum. Sosa,Q7, Oğuzhan, Gomez, Denys, Marcelo, Alexis çok önemli oyuncular. Her oyuncumuza talep gelebilir ama bizim konsantrasyonumuz şampiyonluğadır. Bizim tek uğraştığımız şey stadımızı bitirip oyuncularımızın parasını ödeyip şampiyonluk turunu Vodafone Arena'da atmaktır."

"BEŞİKTAŞ'TA KARARI BAŞKAN VE YÖNETİM VERİR "

"Şenol Hoca'nın isteğine de Ersan'ın gitmemesi yönündeydi. Ersan Beşiktaş'tan transfer olma çabası içerisindeydi. Şenol hoca da çok dürüst çok iyi ilişkilerimiz olan bir hocamız. Hocamızla alakalı problem olamaz. O teknik değerlendirme yapıyor ama unutulmaması gereken şudur; Beşiktaş kamuoyuna bu konularla alakalı cevabı başkan ve yönetim kurulu verir. O cevabı biz veririz. Bu hak bizdedir ama hocamızla alakalı da bir sorunumuz yoktur"

"ÇİN'DE ÇOK FAZLA TANINIYORUZ "

"Bu ahenk iyi sağlandığı zaman sahada da iyi futbol oynanıyor. Bu çok önemli bir kadro ve çok iyi bir teknik ekipten oluşuyor. Ahenk olayına da alıcı çok oluyor. Adil olmaya gayret ediyoruz. Yabancının parasını ödeyip, yerlininkini ödememe diye bir şeyimiz yoktur. Herkes aynı anda parasını alır. Beşiktaş Çin'de çok tanınan bir kulüp. Takip edilen bir takım. İnşallah istiyorum bu sene de yaz kampında Çin'e Beşiktaş takımı olarak gitmek istiyoruz. Orada kamp yapabiliriz. Çinlilerle aramız iyi Allah bozmasın. Bu arada Twitter da Çince hesabımızı da açtık"

"STAT AÇILIŞININ GÜNÜ DEĞİL SAATİ BELLİ"

"Bunlar yazılıyor, bazı haberler yapılıyor. Bizde kendi aramızda konuşuyoruz bazı günleri. Bu günler net olmuş olsa çıkıp açıklardık. Bu riske alınacak bir şey değil. Artık gün konuşmaya başladık. Şu anda bizim açıkladığımız bir tarih yoktur. Bizim ne zaman emin olduğumuz tarih olur ise ki o da bu ayın 20'sine doğru hazır olacak ve bu tarihte de açılış tarihini açıklayacağız. Sanki ben bir tarih açıklamışım gibi lanse ediliyor. Yanlış anlamalara engel olmak için herhangi bilgi verilmemeli. Saat kesin o konuda sıkıntı yok."

DENYS BOYKO: "FORMAYI HAK EDEN ALACAKTIR "

"Hocamıza, takım arkadaşlarıma ve başkanımıza çok teşekkür ederim. Burada olmaktan ötürü çok mutluyum. Umarım burada bu sezon şampiyonluk yaşayacağız" ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı takımın birinci kalecisi Tolga Zengin hakkında gelen bir soru üzerine Boyko, "Tolga Buca maçında gerçekten çok iyi oynadı. O iyi bir oyuncu. Kendisine saygım var. Ben de buraya oynamak için geldim. Tolga'ya saygı duruyorum ve formayı hak eden kazanacaktır"

ALEXİS DELGADO: "EN İYİ PERFORMANSIMI ORTAYA KOYACAĞIM"

"Başkanıma ve kulübe teşekkür ederim. Umarım çok iyi bir sezon geçirip sezon sonunda şampiyonlukla birlikte bunu noktalarız. Hazır olarak geldim. Hazırım. Bana yardımcı olan, beni sıcak karşılayan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim. Elimden geldiği kadarıyla görev verildiği kadar yapabilecek seviyedeyim. En iyi futbolumu sahaya koyacağım.

Buraya gelmeden Guti ile konuşmadık ama bütün aldığım referanslar çok iyi idi. Buraya gelip şampiyonluk yaşamak istedim. Buranın büyüklüğünü biliyorum ve tek hedefim şampiyonluk yaşamak"

MARCELO GUEDES: "ELİMDEM GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIM"

"Bu sıcak karşılama için bütün kulübe ve taraftarlara teşekkür ederim. Elimden gelenin en iyi yapıp Beşiktaş ile varabileceğim en yüksek noktalara varmak için çabalayacağım. Alexis ile ikimizde oynamaya hazırız. İkimizde formayı hak ediyoruz. Hocamızın seçtiği oyuncu oynayacak. Biz takımla çok vakit geçirip, takımla konuşup, takımın nasıl oynadığı bilgisini almaya çalışıyoruz. Bunların doğrultusunda adaptasyonumuz en yakın zamanda gerçekleşmiş olacak"

Spor