Beşiktaş, UEFA’ya pabucu ters giydirecek!

Beşiktaş, UEFA’ya pabucu ters giydirecek!
Transfer para harcayamayacak olan Kartal, Babel'den bonservisini kendisinin almasını istedi. Hollandalı'ya bu bedel imza parası olarak ödenecek.Yeni stadına güçlü bir kadroyla girmenin hesaplarını yapan Beşiktaş transfere hız verdi....

Transfer para harcayamayacak olan Kartal, Babel'den bonservisini kendisinin almasını istedi. Hollandalı'ya bu bedel imza parası olarak ödenecek.

Yeni stadına güçlü bir kadroyla girmenin hesaplarını yapan Beşiktaş transfere hız verdi. Siyah-beyazlılar Kasımpaşa’nın yıldızı Ryan Babel için gaza bastı. Paşa’nın transfer listesine koyduğu Hollandalı futbolcuyla görüşmeler başladı. Sözleşmesinde, “3 büyük takımdan teklif gelirse, 2 milyon 500 bin euro’ya serbest kalır” şeklinde bir madde bulunan Babel için Beşiktaş 1 milyon 500 euro ödemeye hazır… Ancak Kasımpaşa bu öneriye ikna olsa da sıkıntılar bitmek bilmiyor. Çünkü Beşiktaş’ın Finansal Fair-Play kısıtlamaları sebebiyle bonservis gelirinden fazlasını harcayamıyor.

CEBİNDEN ÖDEYECEK

Yönetim bu duruma da ilginç bir çözüm bulmayı başardı. Siyah-beyazlılar Ryan Babel’le görüşüp, “Bu 1,5 milyon euro’yu sen önde ve bonservisini al. Biz ise sana 1 milyon 500 bin euro imza parası ödeyelim” teklifini sundular. Babel’in de Beşiktaş forması giymeye çok istekli olduğu, bu sebeple öneriyi kabul ettiği kaydedildi.

Babel geçen sezon 29 maçta forma giymişti. Hollandalı 9 kez rakip fileleri havalandırırken, 4 de asist yapmıştı.