BBC'den skandal hata: 'Özür' açıklaması geldi

Uluslararası haber kuruluşu BBC, haber bülteni sırasında ekrana yansıtılan ‘Manchester United çöptür’ Kj'si (haber bandı) için özür diledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Mayıs 2022 20:04
BBC'den skandal hata: 'Özür' açıklaması geldi

BBC'de Annita Mcveigh'in sunduğu dün saat 9.30'da yayınlanan haber bülteninde ekranın altında 'Manchester United are rubbish' (Manchester United çöptür) ifadesinin yer aldığı Kj izleyicilerin tepkisini çekti.

Sosyal medyada birçok kullanıcı mesaja tepki gösteridi.

BBC'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Test amaçlı Kj eğitimi sırasında, birkaç saniyeliğine canlı programa yansıyan teknik bir aksaklık oldu. Yayında ortaya çıkan bu durum için özür dileriz" denildi.

‘Manchester United çöptür’ haber bandı tepki çekti

Haber bülteninin sunucusu Annita Mcveigh ise hatanın bir çalışanın Kj'yi kullanmayı öğrenirken ve rastgele şeyler yazarken meydana geldiğini söyledi.

ekran-resmi-2022-05-25-19-59-10.png

Mcveigh, "Biraz önce, bazılarınız Manchester United hakkında yorum yapan haberlerle birlikte ekranın alt kısmındaki şeritte oldukça sıra dışı bir şey fark etmiş olabilirsiniz ve umarım Manchester United taraftarları buna gücenmemiştir. Bir çalışanımız, Kj'yi nasıl kullanacağını ve kayan metin koymayı öğrenmek için eğitim alıyordu, ciddi olmayan rastgele şeyler yazdıkları sırada bu yorum ortaya çıktı. Bunu gördüyseniz, gücendiyseniz ve Manchester United taraftarıysanız özür dilerim. Ama kesinlikle bu bir hataydı ve ekranda görünmesi amaçlanmamıştı" dedi.