Basketbol Maçının Ardından ‘Kültürsüz’ Gerilimi

Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nin 2. yarısının ilk haftasında Akın Çorap Yeşilgiresun Belediye, evinde konuk ettiği Muratbey Uşak Sportif’e 15 sayı farkla 85-100 mağlup oldu. Maçın bitişiyle birlikte taraftar ile maçın gözlemcisi...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Basketbol Maçının Ardından ‘Kültürsüz’ Gerilimi

Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nin 2. yarısının ilk haftasında Akın Çorap Yeşilgiresun Belediye, evinde konuk ettiği Muratbey Uşak Sportif’e 15 sayı farkla 85-100 mağlup oldu. Maçın bitişiyle birlikte taraftar ile maçın gözlemcisi Abdulkadir Özçelik, arasında sözlü tartışma çıktı. Araya takım yöneticileri ve polisin girdiği tartışma büyümeden sona erdi.

Maçın ardından konuya ilişkin bir açıklama yapan Akın Çorap Yeşilgiresun Belediye Başkan Vekili Fatih Yamak, maçın gözlemcisi ile taraftarlar arasında çıkan tartışmada gözlemcinin taraftara dönerek ‘Sizin kültürünüz onlar kadar yok’ dediğini söyledi.

"Siz' derken senin kültürün demedi itiraz edene" diyen Yamak, "Taraftara ’sizin kültürünüz o kadar yok’ dedi. Ve konu orada uzadı. Orada başka bir şey daha dedi. Taraftarlardan bir arkadaş ‘Bu hakemler acaba iddaa mı oynadı?’ diye bir serzenişte bulununca gözlemcisi ise, 'Oynamışsa iddiayı Giresunlular oynamıştır' dedi. Bu çok ağır bir itham. Hakemlerle kaybettik demiyorum maçı. Lütfen oraya bağlamayın konuyu. Burada söylemek istediğim sadece bize hem kültürsüz, hem de kendi maçımızın üzerine bahis yaptığımızı ima ediyor bu adam” diye konuştu.

Spor