Aykut Kocaman'dan tarihi gol sonrası çarpıcı ifadeler

Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Gaziantep FK'ya 1-0 yenilerek 6 haftada 5. yenilgilerini aldıkları maçı yorumladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Eylül 2021 00:45
Aykut Kocaman'dan tarihi gol sonrası çarpıcı ifadeler

Medipol Başakşehir FK Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Gaziantep FK'ya 1-0 kaybettikleri maçın ardından konuştu.

Fenerbahçe maçının takıma maneviyat bulunduğunu o nedenden bu maçtan puanlar veya minimum 1 nokta hedeflemiş olduklarını söyledi.

Gaziantep FK’nın güzel örgütlü bulunduğunu ve er buldukları gol ile kazanım yakaladıklarını anlatım fail görmüş geçirmiş uygulayım adam, futbol yaşantısı süresince aşırı eleştirildiğini ama daim mesuliyeti hesabına aldığını aktardı.

Kocaman kâr 8-9 maaş süreçte başına gelmeyen kalmadığını bugün de bunlardan birisini yaşadıklarını belirterek, saatini kurmaya başladığı tam kalelerine golü gördüklerini belirtti. Kocaman, “Sonuç adına bulunduğum rastgele yerde çözülemeyecek müşterek gidiş olduğunda yönetimle konuşup mukteza sonucunda veririm. Şuanda da hakeza gidiş olduğunda görüşülür konuşulur ama hakeza müşterek obje yok. Bunlar idare ve bizim eş görüşmemiz ile değişmeyen verilir. Böyle müşterek artırım idare kabilinden olursa da geçmiş zamanlarda bulunduğu üzere gene hürmetli olacağım. Öncelikle rakibi galibiyetleri düşüncesince kutluyorum. Karşımızda güzel örgütlü reşit müşterek ekipman vardı. Maç önceleri bakılmış bulunduğu devir rakip bizim düşüncesince kaba müşterek takımdı. Sezona çirkin başladık ama kılıç de kol adına kâr haftadaki çıkışımızı devam etmek istiyorduk. Son Fenerbahçe maçı da bizi maneviyat adına toparlamıştı. O nedenden bu maçtan nokta veya puanlar kabul etmek istiyorduk. Bu duygularla başladığımız maçta istediğimiz şeyleri yapamadık. Son 8-9 maaş süreçte başımıza gelmeyen kalmadı. Bugün de bunlardan birisini yaşadık. Daha karşılaşma adım atar başlamaz 9. saniyede kalemizde golü gördük. İlk sıhhatsiz çağ kontrolü ele almaya çalıştık. Özellikle dönen topları rakibe bıraktık. Rakibimiz bu mevzuda iyiydi, topa da ehil oldu. Biz az buçuk düzensiz haldeydik. Bu düzensiz biçimde hâlâ müşterek tomar gol yememek kısmet beli bizim için. Devrenin sonlarına akla yatkın kaleye az buçuk hâlâ yaklaşarak baskıyı arttırdık ama kâr alamadık. Rakibimiz koşu, meydan kapatma, derece yönünde kaba müşterek dubara oynadı. Ufak müşterek yargıcı eleştirisi de gerçekleştirmek lazım. Rakibin Şener'e icra ettiği bu denli kesin faul hareketin es geçilmesi aşırı tuhaftı. Rakip öğretmen bunu er ayırt etti ve Merkel'i oyundan aldı. Sonuç adına topu topu denemelerimize karşın istediğimiz sonucunda alamadık. O nedenden üzgünüz. Galibiyet düşüncesince Gaziantep takımını kutlama kartı ediyorum" ifadelerine yer verdi.