Avrupa Süper Ligi  dağılıyor!

Avrupa Süper Ligi dağılıyor!

Dünya futbolunun gündemini tamamen değiştiren Avrupa Süper Ligi organizasyonu, henüz ikinci gününde büyük kriz yaşıyor. Organizasyonu kuran 12 kulüpten 4'ü, alınan büyük tepkiler sonrası geri adım attı ve Avrupa Süper Ligi'nden ayrılma kararı aldı.

Avrupa'nın önde gelen 12 büyük kulübü tarafından kurulan ve dünya futbolundaki dengeleri alt üst eden Avrupa Süper Ligi'nde çok büyük bir kriz yaşanıyor.

Kurulalı henüz 2 gün olmasına karşın dünya futbolunun birçok kesimin tepkisini çeken organizasyonun 12 kurucusundan 4'ünün çekilme kararı aldığı iddia edildi.

650x344-avrupa-super-ligi-nedir-turkiye-avrupa-super-ligine-katilacak-mi-bakan-kasapoglundan-son-dakika-aciklamasi-1618848951543.jpg

4 kulüp ayrılma kararı aldı!

İngiliz basınında yer alan habere göre; organizasyonun kurucularından olan Chelsea'nin organizasyondan çekilme kararı aldığı ve evraklarını hazırlayarak ayrılığı resmileştireceği öne sürüldü. Chelsea'yle beraber bir başka İngiliz ekibi Manchester City ile İspanyol devleri Barcelona Atletico Madrid'in de organizasyondan ayrılacağı ifade edildi.

Organizasyondan vazgeçilebilir

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Avrupa Süper Ligi'ni kuran 12 kulübün yetkilileri, ayrılık kararlarını görüşmek ve organizasyonu tamamen feshetmek için bu gece toplanma kararı aldı.

Emre Tilev'den 'Avrupa Süper Ligi' yorumu: Futbolun bürütüsleri!