Ali Ece'den "Avrupa Süper Lig' yorumu: Güçleri birleştirmemiz gerekecek!

Ali Ece'den "Avrupa Süper Lig' yorumu: Güçleri birleştirmemiz gerekecek!

Avrupa'da 12 büyük kulüp, Pazar gecesi 20 takımdan oluşacak Avrupa Süper Ligi'ni kurduklarını açıkladı. UEFA, FIFA ve ülkelerin futbol federasyonları karara sert tepki gösterdi. Ali Ece, alınan karar hakkında değerlendirmede bulundu

Avrupa'nın önde gelen kulüplerinden İngiltere'den Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City ve Tottenham, İtalya'dan Milan, Inter ve Juventus, İspanya'dan Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid'in yer alacağını duyurduğu, tartışmalara yol açan 'Avrupa Süper Ligi' spor camiasını ikiye bölmüş durumda.
Hayata geçirileceği açıklanan "Avrupa Süper Ligi" projesi Avrupa futbolunu içinden çıkılmaz bir kaosa soktu.  

Spor yorumcusu Ali Ece, "Avrupa Süper Ligi" ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken taraftarı olduğu Liverpool takımını tutmayı bıraktığını açıkladı.

Ali Ece'nin 'Avrupa Süper Ligi' ile ilgili değerlendirmesi ise şu şekilde;

Burada olay ne, Real Madrid - Barcelona maçı daha çok oynansın. Liverpool - Manchester United maçı daha çok oynansın. Halbuki biz saf kan futbolsever için olay ne? Ben maçı niye izliyorum. Barcelona ile Real Madrid'in Şampiyonlar Ligi'nde eşleşme ihtimalinden... Liverpool ve Manchester United'ın eşleşme ihtimalinden... Kurayı bile izliyorum. Ama Avrupa Süper Ligi'nde kesin bunlar eşleşecekse ben beklemem bunu. Ama bütün dünya daha çok izler. Benim gibi değil endüstriyel futbol seyircisi aşırı olduğu için daha çok izler. 

Infantino biraz izleyecek. Hangisi daha güçlü diye bakacak. Sonrasında icabında istifa eder FIFA Başkanlığı'ndan bunun başına geçer. Yapar bunu... 

Bizim ne yapmamız gerekiyor? Ben bunun olmasını hiç istemiyorum ama bunlar bunu yaparsa ve yedirirse bütün dünyaya yapacak bir şey yok. Bizim de başka bir şekilde güçleri birleştirmemiz gerekecek. Benim yıllardır ortaya attığım, Hollanda, Portekiz, Türkiye, Polonya, Yunanistan gibi ülkelerin katılımıyla "VEFA" Avrupa Ligi koy. Bayern Münih falan olmasın. İstemez. PSV Eindhoven, Feyenoord, AZ Alkmaar, Porto, Benfica, Sporting, Olympiakos, PAOK, Panathinaikos Polonya falan da olacak güzel bir isim koyarsın. Bizim de bunu yapmamız gerekecek ama bunlar yüzünden olacak. Mecbur kalacağız. Yeni bir dünya düzeni kurulur biz de yerimizi alacağız olayıdır bu. Almanya kendisini kurtarır. 

Ali Ece, Beşiktaş'ın Aboubakar gerçeğini açıkladı!