Akit'in rezil haberine Galatasaray'dan sert tepki

Galatasaray Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver yaptığı açıklamayla Galatasaraylı oyuncuların hedef alan Akit gazetesine tepki gösterdi ve oyuncularının arkasında olduklarını söyledi

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Ağustos 2021 15:32

Galatasaray Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver yaptığı açıklamayla Akit gazetesinin Galatasaraylı oyuncuların hedef alan Akit gazetesine ateş püskürdü.

Akit gazetesi geçen günlerde, “Arda Turan’n teknesinde rezil görüntüler Galatasaraylı futbolcudan büyük ahlaksızlık” başlığıyla bir haber yayımlamıştı. Haberde gazete teknede bulunan Galatasaraylı Oğulcan Çağlayan’ın kız arkadaşının üzerini çıplakmış gibi sansürleyerek vermesi büyük tepkiye neden olmuştu.

Galatasaray Sözcüsü Sanver ise bu haberi hatırlatarak, “İsmini zikretmek istemediğim bir medya kuruluşu tarafından, değerli sporcularımız Oğulcan Çağlayan ve Arda Turan'ın özel hayatlarına saldırıda bulunulan bir haber yapıldı. Bu davranışı kınıyoruz ve her koşulda yanlarındayız” ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2021-08-04-15-08-44.png

Devamında açıklamalarını sertleştiren Sanver, “Bunu tekil bir mesele görmediğimizi ifade etmek isterim. Galatasaray tarihin aktığı yönde yürüyen insanlar tarafından var edilmiş ve bugüne kadar getirilmiştir. Söz konusu yayın organının ahlak adını verdiği kim bilir hangi çağdan kalmış davranış normlarıyla Galatasaray kültürünün insan ve vicdan merkezli ahlak anlayışı arasında temel bir uyumsuzluk olduğu aşikardır. Dolayısıyla Galatasaray ailesinin fertleri bu yayın organının uygunsuz bulacağı davranışlarına devam edeceklerdir” diye konuştu.

 

Spor