Abdullah Avcı: Bir sürü şey yedik kafamıza

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Emniyet sahaya giren insanları kontrol etmiyor mu? Bir sürü şey yedik kafamıza." dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Mayıs 2022 10:31

Türkiye Kupası finale kalacak ilk takımın belli olacağı maçta Kayserispor'la Trabzonspor karşı karşıya geldi.

Kayserispor, geriye düşmesine rağmen Trabzonspor'u 4-2 mağlup ederek finale yükselen taraf oldu.

Maçın ardından Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı mücadeleyi değerlendirdi.

Abdullah Avcı'nın açıklamaları şöyle:

"Şiddetli baskı ve tribünlerin böyle olacağını bekliyorduk. Kayserispor'un en önemli hedeflerinden biri. Duran toplar ve korner kazandılar ve oyunun üstünlüğünü aldılar. Devreye 1-0 önde girdik. İkinci yarıda bizim gibi bir takımın son iki gol gibi goller yememesi gerekiyor. Turu alabilecek durumdaydık. Skor olarak avantajlıydık ve maçta da iki kere bunu yakaladık.

Biz bu ülkenin şampiyon takımıyız. Emniyet içeri girerken kontrol etmiyor mu? Kafamıza su da yedik, çakmak da yedik, patlayıcı madde de yedik. Kupalar ve maçlar kazanılır ama açılan yaralar büyük oluyor. Ben bu oyunun dışına çıkmayacağım. Kazananı tebrik ediyoruz ama öteki tarafı da ayıralım. Ben bugün gerçekten çok üzüldüm. Kayserispor'u tebrik ediyorum ve finalde başarılar diliyorum. Kalan İki maçımızı da eğlenerek oynayacağız sezonu tamamlayacağız. Sonrasında yeni sezonu planlamaya başlayacağız."

"Kafamıza çakmak da yedik, jeton da yedik!"

Kayserispor taraftarlarının sahaya yabancı madde atmasını değerlendiren deneyimli teknik adam, "Biz bu ülkenin şampiyon takımıyız. Bir de şampiyonlar alkışlansın diyoruz... Emniyet bunları kontrol etmiyor mu? Her şeyi yedik! Kafamıza çakmak da yedik, jeton da yedik! Ben bu oyunun dışına çıkmayacağım. Hiçbir zaman da çıkmadım. Kupalar kazanılır verilir ama açtığımız yaralar çok daha fazla oluyor. Kayserispor'u tebrik ediyorum ama gençlere örnek olarak gösterebileceğimiz hiçbir şey yok" ifadelerini kullandı.