“40 Milyon Euro Verin, Arda Turan’ı Alın”

“40 Milyon Euro Verin, Arda Turan’ı Alın”
Paris Saint Germain'in 30 milyon Euro teklif ettiği Arda Turan için Atletico Madrid, 40 milyon Euro istedi.ATLETİCO Madrid’de başarılı bir performans sergileyen milli yıldızımız Arda Turan, Paris Saint Germain’den tarihe geçecek...

Paris Saint Germain'in 30 milyon Euro teklif ettiği Arda Turan için Atletico Madrid, 40 milyon Euro istedi.

ATLETİCO Madrid’de başarılı bir performans sergileyen milli yıldızımız Arda Turan, Paris Saint Germain’den tarihe geçecek bir transfer teklifi aldı…

2011-12 sezonundan bu yana İspanya La Liga’da top koşturan Arda, yakaladığı çıkışla dünya devlerinin gözdesi olmaya devam ediyor.

Madrid ekibiyle La Liga şampiyonluğu yaşayan, Kral Kupası kazanan, şampiyonlar ligi’nde final oynayan, UEFA Avrupa Ligi ve Süper Kupa’yı havaya kaldıran Arda için PSG 30 milyon Euro’luk bir teklif sundu.

SÖZLEŞMESİ SÜRÜYOR

Atletico Madrid’e yakın kaynaklar bu teklifi doğrularken, İspanyol ekibinin direktörü Andrea Berta olaya açıklık getirdi.

Berta, Paris ekibinin Arda Turan için 30 milyon Euro’luk bir teklif yaptığını ancak kendilerine “Hayır” cevabını verdiklerini belirtti. Berta, yıldız futbolcunun sözleşmesinde yer alan “40 milyon Euro’ya serbest kalır” maddesi gereği Fransız ekibinden Arda Turan’ı satmak için bu bedeli istediklerini de sözlerine ekledi.

G.Saray’dan A.Madrid’e 12 milyon Euro karşılığında transfer olan Arda Turan’ın, İspanyol kulübü ile olan sözleşmesi 2017 yılında sona eriyor.

Hürriyet