-31 Derecede Şampiyonluğa Hazırlanıyorlar

Muş'ta eksi 31 derecede idman yapan atletizm sporcuları Türkiye ve dünya şampiyonluğuna hazırlanıyor.Etkili olan kar yağışı ve ardından dondurucu soğukların bastırdığı Muş'ta, sporcular zor şartlarda antrenmanlarını yapıyor....

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
-31 Derecede Şampiyonluğa Hazırlanıyorlar

Muş'ta eksi 31 derecede idman yapan atletizm sporcuları Türkiye ve dünya şampiyonluğuna hazırlanıyor.

Etkili olan kar yağışı ve ardından dondurucu soğukların bastırdığı Muş'ta, sporcular zor şartlarda antrenmanlarını yapıyor. Okullar Arası Grup birincisi olan Muş Spor Lisesi sporcuları, 13 Şubat tarihinde Adana'da yapılacak olan Okullar Türkiye Şampiyonası ve 21 Nisan 2016 tarihinde Macaristan'da yapılacak Liseler Dünya Şampiyonası için sıkı bir antrenmandan geçiyor. Yaklaşık 1,5 metre kar kalınlığının olduğu Şehir Stadyumu'nda dondurucu soğuğa rağmen antrenman yapan sporcuların Liseler Arası Dünya Şampiyonası'na hazır olduğunu belirten Atletizm İl Temsilcisi Aydın Koçlardan, eksi 28, 29 ve 30 derecede antrenman yaktıklarını söyledi. Bu yıl Muş'ta çok fazla kar yağışı ve soğukların olduğunu ifade eden Koçlardan, "Doğu ve Güneydoğu'da kış şartları çok yoğun ve şiddetli geçiyor. Bu yıl kar bazında ilimiz daha da bir kar altında olduğundan dolayı şu an en az eksi 28, 29 ve 30 derecede idman yapmaktayız. Zor şartlar altında bu müsabakalara en iyi şekilde hazırlanıp Türkiye şampiyonu olmak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz" dedi.

Dünya şampiyonasına hazırlanmak için en az 5-6 yıl ilköğretimden yetiştirdikleri sporcularla yola devam ettiklerini kaydeden Koçlardan, "Normal atlet sayımız 80 civarıdır. Ancak altı kız, altı erkek olarak hazırlanıyoruz. İlimizde yapılan okullar arası il birinciliğinde lisemiz birinci olmuştur. Adana'da yapılan grup müsabakasında hem kızlar hem erkekler birinci olmuştur. 13 Şubat'ta Adana'da yapılacak Türkiye şampiyonasında birinci olan kız ve erkek takımları dünya şampiyonasına ili ve Türkiye'yi tanıtmak amacıyla katılma hakkı kazanacaklardır. Bu sporcular milli takım sporcusu olduktan sonra Dünya şampiyonasına katılacak arkadaşlarımız BESYO'ya, yani direkten spor akademisine kayıtlarını yaparak okullarına, hayatlarına devam edeceklerdir" diye konuştu.

Dondurucu havada antrenman yaparken sakalları buz tutan Osman Varkan ise "Muş'tayız, atletizm ile uğraşıyoruz. Spor lisesi öğrencisiyiz. Türkiye şampiyonasına hazırlanıyoruz. Hava eksi 31 derece, bu soğukta koşuyoruz. İnşallah amacımıza ulaşacağız. Türkiye şampiyonasından sonra inşallah Dünya şampiyonasına gideceğiz. Tek amacımız o ve inşallah gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Havanın çok soğuk olduğunu ve zor şartlar altında antrenman yaptıklarını vurgulayan Kadir Koçlardan ise "Şu anda hava eksi 31 derece. Çok soğuk bir hava var. Biz yine şampiyonluk için bu sene koşacağız" şeklinde konuştu.

Spor