Sinovac firması Türkiye'ye internet sitesi erişimini kapatmıştı: Nedeni belli oldu

Sinovac firması Türkiye'ye internet sitesi erişimini kapatmıştı: Nedeni belli oldu

Çinli Sinovac firması internet sitesine erişimi kapatmıştı. Erişimin neden kapatıldığı belli oldu.

Oda Tv'den Ali Sarıkaya'nın haberine göre, Çinli Sinovac firması Türkiye'ye erişimi hackerlar sebebiyle kapattı. 

Amerika'dan Sinovac firmasının web sitesine girmekte herhangi bir sorun yaşamadığını ifade eden Sarıkaya, erişimin Türkiye'ye neden kapatıldığını öğrenmek için sitenin basın bölümüne bakan iki kişiye mesaj attı. İki gün sonra cevap aldığını belirten Sarıkaya, "Our website is now reopen for Turkey. We blocked the access from Thukey due to hackers from Turkey attacked our website a few days ago." yani "Birkaç gün önce Türkiye'den bilgisayar korsanlarının sitemize saldırması nedeniyle Türkiye'den erişimi engelledik. Web sayfamız Türkiye için tekrar açılmıştır" yanıtını aldı. 

Sarıkaya, aldığı mesaja bir Twitter kullanıcısı olan Ragıp Soylu'nun 30 Aralık tarihinde yayınladığı tweet linkinin de eklendiğini söyledi. 

O linkte İngilizce olarak şirketin web sitesinin hacklendiğini haber veriyor. Şu şekilde:

"Tıpkı Türkiye Çin aşısının gelmesini beklerken, bazı Türk bilgisayar korsanları yapımcı Sinovac'ın web sitesini bozdu. Web sitesinin tüm bağlantılarında Uygur bayrakları var ve Çin Seddi'nde Cuma namazı dilek. Bir de şarkı var."

30 Aralık 2020 tarihinden bu yana sürekli hacker saldırısı altında olmalılar ki sitelerini bir süreliğine Türkiye erişimine kapatmışlar.