Simitleri elinde kalan simitçi: Çocuklarım aç kalıyor

Ankara Kızılay'da simitleri elinden alınan simitçi Hüseyin Şengül'e polis dışarda olmaması gerektiğini söyledi. Şengül, gözyaşlarını tutamadı. "Sizce benim bu saatte simit satmam normal bir şey mi? Çocuklarım aç kalıyor ki satıyorum abi" dedi.

Ankara Kızılay'da simitçilik yapan Hüseyin Şengül'ü polis dün akşam pandemi yasaklarının başlangıcında uyardı. Şengül, "Sabah 7 de çıktım. 15 tane simit sattım. Eve ekmek götürecektim param yetersiz kaldı. Bunları satmazsam eve ekmek götüremem. 3 çocuk babasıyım.  Benim yüzümden çocuklarım aç kalıyor. Elimde kalan bu simitleri ya hayvanlara ya da ihtiyaç sahiplerine vereceğim" dedi. 

Polisin, pandemi yasakları nedeniyle evine gitmesi gerektiğini söylediği simitçi Şengül, "Sizce benim bu saatte simit satmam normal bir şey mi? Çocuklarım aç kalıyor ki satıyorum abi.  Bu simitleri satmak zorundayım. Biliyorum bu saatte simit satmak yasak. Allah kimsenin çocuklarını aç koymasın abi. Ama bana da bir hak verin, sizin de çocuklarınız var" diyerek yaşadığı sıkıntıyı anlattı. 

Türkiye