Sığacık Marina Genel Müdürü: Tsunami bitti diyemiyorum

Sığacık Marina Genel Müdürü: Tsunami bitti diyemiyorum

Sığacık Marina Genel Müdürü Faruk Günlü denizin yükselmesi sonucu marinadaki teknelerin marina dışına sürüklendiğini belirtti.

İzmir'de yaşanan deprem can ve mal kayıplarına neden oldu. Bazı ilçelerde deniz suyunun yükselmesi nedeniyle bir vatandaş boğularak hayatını kaybederken, iş yerlerini su bastı. Sığacık Marinası'nda da tekneler yükselen sular nedeniyle Marina'nın dışına sürüklendi. Sığacık Marina Genel Müdürü Faruk Günlü yaşananları Halk TV'ye şöyle anlattı:

Tsunami bitmiş diyemiyorum hala yaşamaya devam ediyoruz. Onuncu, on beşinci defadır deniz yükseliyor. Bize zarar vermeye devam ediyor. Marina içerisinde halatları kopan tekneler 50 ile 100 metre arasında marinanın dışına çıktı. O teknelerle ilgili sahil güvenlik ekipleriyle birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Komşu marinalarla da görüştük. Oralarda boş olan yerlere tekneleri taşımayı düşünüyoruz. Açılan balıkçılarla ilgili bir sorun yok, hepsi emniyette.  Tekerlekli sandalyedeki yaşlı bir kadının hayatını kaybettiğini öğrendik.