Taciz iddiasıyla açığa alınan imam emekli edildi

6 yıl boyunca 16 yaşındaki Y.S.'yi taciz ettiği iddiasıyla açığa alınan ve hakkında soruşturma başlatılan imam H.K. emekli edildi.

Elazığ'da cami imamı olan 51 yaşındaki H.K. 16 yaşındaki Y.S’yi 6 yıl boyunca taciz ettiği iddiasıyla açığa alındı ve hakkında soruşturma başlatıldı. H.K. soruşturma devam ederken emekli edildi. Y.S’nin avukatı Ali Aslan Emre, ”Davanın başlamasına yakın bir süreçte alelacele bir şekilde şüphelinin emekli edilmesi hukuken ve vicdanen doğru değil” diye konuştu. 

Sözcü'den Evren Demirdaş'ın haberine göre, Y.S'nin avukatı Ali Aslan Emre, şöyle konuştu: 

"Şüpheli hakkında bir soruşturma süreci gerçekleşti iddianame hazırladı. İddianamede gerçekten hukuka ve hakkaniyete uygun bir iddianame bu süreçte idari yollardan bu kişinin açığa alınma sürecinin devam etmesi ve davanın o şekilde sonuçlanması gerekiyordu. Davanın başlamasına yakın bir süreçte alelacele bir şekilde şüphelinin emekli edilmesi hukuken ve vicdanen doğru değil. Burada ailenin bir mağduriyeti var bu mağduriyetin üstüne bir de bu şekilde hiçbir şey olmamış gibi ve yaptıklarının kendisine kar kalıyormuş gibi emekli olması ve emekli ikramiyesi alması son derece yanlış."

Gündem Haberleri

Demiryollarında denetimsizlik
2021 'Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı' olarak kutlanacak
Şehitlere hakaret ettiği öne sürülen genç kız gözaltında
Buket Aydın canlı yayında renkten renge girdi
Cübbeli Ahmet amansız hastalığını ilk kez açıkladı