Selçuk Özdağ saldırısına ilişkin 4 şüpheli gözaltına alındı

Selçuk Özdağ saldırısına ilişkin 4 şüpheli gözaltına alındı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a saldıran 4 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde ülkü ocakları yöneticisi ve 4 kişinin daha silahlı ve sopalı saldırısına uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, saldırısına ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü, 4 şüphelinin daha gözaltına alındığını duyurdu. Selçuk Özdağ, Halk TV'de gözaltına alınan iki şüphelinin teşhisinin fotoğrafla yapılmak istendiğini açıklamış ve Bakan Gül ile durumu paylaştığını ifade etmişti. Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından bugün yakalanan 4 şüphelinin işlemlerinin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edileceği söylendi. 

Ankara Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın 15.01.2021 günü uğradığı fiziki saldırıyla ilgili olarak 27.01.2021 günü 4 şüpheli daha yakalanarak gözaltına alınmıştı. Şüpheliler, Müdürlüğümüzdeki işlemlerin ardından Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecektir.”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ evinin önünde yapılan saldırıya ilişkin 17 Ocak tarihinde 2 kişi gözaltına alınmış 19 Ocak tarihinde ise gözaltına alınan şahıslar tutuklanmıştı.