Sağlıkçıların özlük hakkı talebine müdahale: Gözaltılar var

Sağlıkçıların özlük hakkı talebine müdahale: Gözaltılar var

Sağlıkçılar özlük hakları talepleri için Ankara Şehir Hastanesi önünde eylem yapmak istedi. Sağlıkçılara polis müdahale etti ve çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) tarafından Ankara Şehir Hastanesi’ndeki özlük haklarının sağlanması talebiyle yapmak istedikleri alkışlı protesto, polis tarafından engellendi.

Eyleme müdahale eden polis, pandeminin başından bu yana Yenimahalle Devlet Hastanesi'nin Covid-19 servisinde görev yapan Ankara Tabip Odası (ATO) Başkanı Dr. Ali Karakoç, ATO Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ayşe Uğurlu, SES Ankara Şube Eş Başkanları ve Dev Sağlık-İş'lilerin de olduğu 8 kişiyi gözaltına aldı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası'nın yaptığı açıklamada, "Özlük haklarımız için Ankara Şehir Hastanesi önünde yapmak istediğimiz eyleme saldıran polis aralarında Ankara Şube Eş Başkanlarımız, eski Eş Genel Başkanımız İbrahim Kara, Ankara Tabip Odası Başkanı Ali Karakoç ve Dev Sağlık-İş'lilerin de olduğu çok sayıda kişiyi gözaltına altı" denildi.

b8adee28-ec86-406c-be2e-57ad79265527-4-5005-c.jpeg

Ankara Tabip Odası, "Özlük haklarımızı talep etmek için gerçekleştireceğimiz alkışlı protestoya polis saldırdı! Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Ali Karakoç ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ayşe Uğurlu, SES Ankara Şube Eş Başkanları ve Dev Sağlık-İş'lilerin de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı" açıklaması yaptı.

54c33b47-8079-4aa4-bd77-a891c5b7a059-001.jpeg